ریزش موی سکه ای در زنان

فهرست مطالب

ریزش مو یکی از شایع ترین بیماری ها در حوزه سلامت و زیبایی می باشد و ممکن است بسیاری از خانم ها را با رده سنی های مختلف درگیر نماید. امکان دارد زمانی که یک روز جلو آینه به خود نگاه می کنید متوجه شوید که قسمتی از موی سرتان دچار ریزش شده است. یا زمانی که به حمام می روید وقتی موهایتان را شانه می کنید ریزش موی سکه ای از پوست سر، توجه شما را جلب می کند. بسیاری از خانم ها همیشه صبح ها متاسفانه با این صحنه رو به رو می شوند.

ریزش سکه ای مو در زنان

ریزش مو امکان دارد ظاهر هر شخصی را خراب نماید. ریزش مو به دلایل گوناگونی رخ می دهد که یکی از دلایلی که می تواند موجب ریزش مو شود ریزش موی سکه‌ای هورمونی است که ریزش موی هورمونی در بانوان شایع تر می باشد و بیشتر این اتفاق در خانم ها مشاهده می شود.

همانگونه که اشاره کردیم ریزش موی سکه‌ای در زنان یکی از علت های ریز موی سر است که امکان دارد به سایر قسمت‌‌ های بدن نیز سرایت کند. این مشکل می تواند موجب ریزش مو شود و یک فرم بد و زشتی را بر روی سر ایجاد کند.

ریزش موی سکه ای در زنان

ریزش موی سکه‌ای در زنان به گونه ای است که ناحیه هایی از سر همانند سکه ریزش دچار ریزش می شود و به صورت دایره دایره است و بسیار زشت و زننده می باشد.

علت ریزش موی سکه ای در زنان

جالب است بدانید که ریزش موی سکه ای در زنان درمان خاصی ندارد و باید با این موضوع کنار بیایید چون کم کم امکان دارد موجب طاسی کل سر شود.

ریزش موی سکه ای در زنان مشکلی است که در بسیاری از خانم ها مشاهده می شود. اگر روزی بین ۶۰ تا ۱۰۰ عدد از موهایتان بریزد طبیعی است اما نیاز نیست هرروز موهایتان را چک کنید و تارهای ریخته شده را بشمارید اگر احساس کردید که از حده نرماله خود بیشتر می ریزد حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید.

در خانم‌ها ریزش موی سکه ای می تواند دلایل مشخص داشته باشد که از شایع ترین دلایلش دوران یائسگی می باشد که این موضوع را بسیاری از بانوان می دانند. در این دوران تغییرات هورمونی رخ می دهد که موجب ریزش موی بیش از اندازه می شود و برای آن کاری هم نمی توان کرد.

نشانه های ریزش موی سکه ای در زنان

ریزش موی سکه‌ای در زنان، یک نوع بیماری مزمن و خود ایمن می باشد که متخصصان، آن را با ریزش موی دائمی و موقت در بانوان مرتبط می‌دانند. بررسی های انجام شده نشان می دهد که علاوه بر ریزش مو، تغییرات سطحی و مورفولوژیک ناخن نیز در حدود 46 درصد اشخاصی که به ریزش موی سکه ای مبتلا هستند دیده می‌شود.
رایج‌ترین علائم ابتلا به ریزش مو شامل موارد زیر است:

  • ایجاد تکه‌های کوچک طاسی روی پوست سر یا دیگر قسمت‌ های بدن
  • ریزش ناگهانی مو در مدت زمان کوتاه
  • دیده شدن توده مو روی بالش و تخت
  • افزایش ریزش مو در آب و هوای سرد
  • نازک شدن موهای سر، صورت و بدن
  • ملتهب و قرمز شدن ناخن‌های دست و پا
  • مشاهده لکه‌ها و خطوط سفید یا سوراخ شده روی سطح ناخن
  • افزایش شکنندگی ناخن

ریزش موی سکه ای در زنان

لکه‌ های طاسی در ریزش موی سکه‌ای در زنان، به طور کامل صاف و بدون بثورات و قرمزی می باشند. ولی پیش از آغاز ریزش مو در این نواحی، امکان دارد متوجه احساس سوزن سوزن شدن، خارش یا سوزش پوستتان شوید.

درمان ریزش موی سکه ای در زنان

امروزه، هیچ درمان قطعی و تضمینی برای ریزش مو سکه‌ای وجود ندارد. به گفته بنیاد ملی آلوپسی آره آتا، عوارض بیماری آلوپسی در بسیاری از موارد به صورت همیشگی و دائم نمی باشد. فولیکول‌های مو عناصر زنده و پویایی هستند و می‌توانند رشد مجدد موها را در نواحی ریزش امکان پذیر کنند. در واقع، درمان‌ های زیادی وجود دارد که امکان دارد به رشد سریع و مجدد موها کمک کنند و از ریزش دوباره آنها جلوگیری می کند.

روش‌های درمان ریزش مو سکه‌ای در زنان شامل موارد زیر است:

1. ایمونوتراپی موضعی

از ایمونوتراپی هنگامی بکار می گیرند که ریزش مو بسیار شدید است یا دوره ریزش مو مجدد شروع شده است. پزشکان در این روش درمانی، از بعضی مواد شیمیایی بر روی نواحی درگیر با آلوپسی استفاده می کنند. روند اثر گذاری ایمونوتراپی موضعی، برای به وجود آوردن واکنش‌های آلرژیک و تحریکی می باشد. این محرک‌ها، موجب تحریک رشد دوباره مو می‌شوند. از جمله عوارض رایج ایمونوتراپی می‌توان به این موارد اشاره کرد:

1.ایجاد بثورات

2.التهاب و قرمزی

3.خارش و سوزن سوزن شدن پوست

2. ماینوکسیدیل یا روگین

ماینوکسیدیل یکی از دارو های رایج برای درمان ریزش موی سکه ای و تحریک رشد دوباره موها می باشد. روگین، یک نوع داروی بدون نسخه است که به آسانی می‌توانید آن را از داروخانه تهیه کنید. البته دقت کنید که بکار گیری از ماینوکسیدیل از روش‌های دیر بازده درمان آلوپسی می باشد و حداقل 4 تا 6 ماه طول می‌کشد تا به نتیجه دلخواه برسید. کافیست ناامید نشوید و تداوم درمان را جدی بگیرید.

3. لیزر یا نور درمانی

نور درمانی، با اسم فتوشیمی تراپی نیز شهرت دارد. در این روش، از ابزارهای حساسیت‌ زای نوری یا فتوتراپی بکار می گیرند و برای اثرات درمانی طول موج مخصوصی از طیف ماورای بنفش را برای تحریک رویش موها استفاده می کنند.

در لیزر درمانی، از اشعه‌های مخصوصی برای تحریک رشد موها بکار می گیرند. هر دو این روش‌ها، به طور کامل ایمن و تاثیر گذار می باشند و گزینه‌ های درمانی مناسبی برای مبارزه با آلوپسی به حساب می آید.

ریزش موی سکه ای در زنان

4. درمان طبیعی

بعضی از اشخاص مبتلا به ریزش موی سکه‌ای، درمان‌ های جایگزین را برای مقابله کردن با این بیماری بر می گزینند. امکان دارد شما هم به دنبال این گونه در مان ها باشید.ناگفته نماند که روش‌های درمانی غیر پزشکی یا طبیعی، بیشتر جنبه تجربی دارد و بدون مستندات علمی و پزشکی می باشند.

از پرطرفدارترین درمان‌های طبیعی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1.طب سوزنی

2.رایحه درمانی

3.مصرف مکمل‌ها و ویتامین‌های تقویتی

4.روغن‌های مغذی و گیاهی و پروبیوتیک‌ها

سخن پایانی

اگر با ریزش موی سکه ای مواجه هستید و به دنبال راهی برای درمان این بیماری می باشید حتما با مشاوران مرکز موی ایندرا تماس حاصل فرمایید.

درخواست مشاوره

نام و نام خانوادگی*

پرس و پاسخ

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا