کاشت ابرو

توصیه های قبل از کاشت ابرو

قبل از کاشت ابرو باید چه مواردی را رعایت کرد؟ مهم ترین توصیه های قبل از کاشت ابرو چیست؟ اگر می خواهید کاشت ابرو انجام دهید، حتما این مطلب را مطالعه کنید تا توصیه های قبل از کاشت ابرو را به شما ارائه دهیم.

کاشت ابرو یک روش کم تهاجمی برای ترمیم ابرو ها است که تحت بی حسی موضعی و با جراحی انجام می شود اما درد و خونریزی به همراه ندارد و در شرایط ایده آلی به کمک آن می توان ترمیم ابرو را انجام داد.

در کل کم تهاجمی بودن این روش باعث می شود که مراقبت هایی را قبل و بعد از آن رعایت کرد تا در حین جراحی یعنی در هنگام ( برداشت گرافت های مویی از بانک مو و پیوند زدن آنها به ابرو ) مشکلی ایجاد نشود و همه امور به درستی طی گردند.

با این وجود لازم است تا توصیه های قبل از کاشت ابرو را به شما عزیزان ارائه دهیم تا با در نظر گرفتن آنها نتیجه موفقیت آمیزی از کاشت ابرو دریافت کنید و از نتیجه کار رضایت داشته باشید.

توصیه های قبل از کاشت ابرو

مراقبت های قبل از کاشت ابرو در واقع همان توصیه هایی هستند که باید به شما ارائه دهیم و اصلی ترین مراقبت های مورد نیاز در این زمینه که باید انها را رعایت کنید از قبیل زیر هستند:

پرهیز از استعمال هر گونه دخانیات

اصلی ترین مساله ای که باید برای کاشت ابرو از آن پرهیز کنید، به کار بردن و استعمال هر گونه دخانیات است؛ زیرا دخاینات اعم از سیگار  می تواند باعث کاهش سرعت بهبود یافتن زخم های کاشت ابرو شوند و احتمال بروز عفونت را افزایش دهند.

به همین دلیل پزشکان توصیه می کنند که از یک الی دو هفته قبل از کاشت ابرو هیچ گونه دخانیاتی توسط متقاضی مصرف نشود که حتی قلیون نیز در این زمینه موثر واقع می شود و باید از آن پرهیز کرد.

درخواست تماس

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

پرهیز از مصرف مشروبات الکلی

علاوه بر دخانیات، مشروبات الکلی و مصرف آن نیز بر روی نتیجه کاشت ابرو و کاشت مو تاثیر گذار واقع می گردد که باید آن  را نیز همانند دخانیات به مدت یک الی دو هفته قبل از کاشت ابرو و یک تا دو هفته بعد از آن کنار گذاشت تا نتیجه مورد نظر از کاشت دریافت شود و دوره نقاهت کوتاه تر گردد.

پرهیز از مصرف داروهای رقیق کننده خون

همان طور که گفته شود پیوند ابرو یک روش کم تهاجمی است که با جراحت های بسیار اندک در سطح پوست همراه است؛ به همین دلیل قبل از آن باید هر گونه داروی منعقد کننده خون مانند: آسپرین را کنار بگذارید و به مدت یک الی سه روز از مصرف آن بپرهیزید تا از رقیق شدن خون جلوگیری شود.

در غیر این صورت، در روز جراحی کاشت ابرو، با رقیق بودن میزان خون ریزی افزایش پیدا می کند و شرایط را برای جراحی سخت تر می نماید.

پرهیز از مصرف داروهای حاوی ویتامین E

علاوه بر داروهای رقیق کننده خون  که به دلیل ابتلا به بیماری های مختلف مصرف می شوند، قرص و مکمل ویتامین ای نیز بر روی رقیق شدن خون تاثیر می گذارد و باید 10 روز قبل از جراحی پیوند ابرو، از مصرف آن بپرهیزید.

 

توصیه های قبل از کاشت ابرو

استحمام روز قبل جراحی

از دیگر توصیه های قبل از کاشت ابرو باید به استحمام اشاره کنیم، زیرا با توجه به اینکه بعد از کاشت ابرو استحمام با مشکل مواجه می شود و برای چند روز نباید ابروهای خود را با آب تماس دهید، لازم است تا روز قبل از جراحی استحمام کنید تا بعد از پایان جراحی برای نظافت خود کمتر دچار مشکل شوید.

پرهیز از مصرف ماینوکسیدیل

کسانی که از ماینوکسیدیل برای افزایش رشد مو و یا ابروی خود استفاده می کنند باید یک هفته قبل از جراحی به کار بردن آن را کنار بگذارند تا مشکلی برایشان ایجاد نشود.

لازم به توضیح است که مصرف ماینوکسیدیل بعد از کاشت ابرو در صورتی که پزشک استفاده از آن را بلامانع بداند، امکان پذیر است و چنانچه ضرورتی برای استفاده از آن وجود نداشته باشد، بهتر است که آن را برای تقویت ابرو به کار نبرد تا از عوارض ماینوکسیدیل در امان ماند.

مصرف غذای مغذی و سبک در روز جراحی

با توجه به اینکه در روز جراحی کاشت ابرو،  اشخاص تحت فشار و استرس قرار می گیرند، بهتر است تا در این روز از وعده غذایی سبک و مغذی استفاده شود تا انرژی مورد نیاز برای جراحی را داشته باشید و از افت فشار جلوگیری شود و از طرف دیگر به دلیل پر خوری و سنگین بودن غذا دچار مشکل نشوید.

توجه کردن به مشورت پزشک

یکی دیگر از توصیه های قبل از کاشت ابرو، این است که به مشورت دریافت شده از سوی پزشک قبل از کاشت ابرو توجه کنید و تمامی اموری که پزشک معالج از شما خواسته است را به درستی انجام دهید تا نتیجه خوبی دریافت نمایید.

سخن پایانی

توصیه های قبل از کاشت ابرو که باید انها را انجام دهید و رعایت کنید را جدی بگیرید تا از بروز مشکل در حین جراحی و یا پس از آن جلوگیری شود و نتیجه دلخواه خود را از این روش دریافت نمایید.

توجه داشته باشید که نتیجه پیوند ابرو به میزان زیادی تحت تاثیر این مراقبت ها و رعایت آنها است و اگر مراقبت های قبل و بعد را به خوبی دریافت کنید، در گرافت های پیوند زده برای شما مشکلی ایجاد نمی شود و همه موارد به خوبی پیش خواهد رفت.

برای انجام کاشت ابرو می توانید از مرکز موی ایندرا راهنمایی دریافت کنید و یا پیوند ابروهای خود را به دست همکاران ما در این مجموعه بسپارید.

این موضوع را نیز به یاد داشته باشید که تخصص پزشک معالج از دیگر موارد بسیار موثر در نتیجه پیوند ابرو است زیرا این روش به دقت و مهارت بسیار زیادی در پیوند گرافت ها نیاز دارد و اگر گرافت های مویی با دقت بالا در محل مورد نظر قرار نگیرند، در زاویه نامناسبی رشد خواهند کرد.

با این وجود ترمیم ابرو در مرکز موی ایندرا با کمک متخصصین بسیار حرفه ای در این زمینه چنین مشکلاتی را برای شما به همراه نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
ارتباط از طریق واتساپ مسنجر اینستاگرام تلگرام اسکایپ مکالمه تلفنی پیامک ایمیل
×
مکالمه تلفنی
باز کردن بستن