ترمیم مو

ترمیم مو سوخته شده با سشوار

آیا ترمیم مو سوخته شده با سشوار امکان پذیر است؟ علائم نشان دهنده سوخته شدن مو با سشوار چیست؟ انواع روش های ترمیم مو سوخته شده با سشوار چه هستند؟ بهترین روش ترمیم مو سوخته شده با سشوار چیست؟ در مرکز موی ایندرا که یک مرکز تخصصی در زمینه خدمات زیبایی پوست و مو است، قصد بررسی این موارد را داریم.

از انجایی که سشوار یک وسیله برای حالت دادن به مو و خشک کردن موها است، بسیاری از بانوان و آقایان عادت دارند که دائما از سشوار برای حالت دادن به موهای خود استفاده کنند، غافل از آنکه سشوار به موها آسیب وارد می کند و استفاده بیش از حد از آن باعث سوختگی ساقه مو می شود.

از این جهت پزشکان پوست و مو توصیه می کنند که از سشوار به میزان بسیار کمی استفاده شود و افراد دائما از آن برای حالت دادن به موهای خود استفاده نکنند و یا اگر آن را به میزان زیادی به کار می برند از باد خنک و یا ملایم آن به جای باد داغ استفاده کنند تا آسیب کمتری به مو وارد شود.

علائم نشان دهنده سوخته شدن مو با سشوار

زمانی که مو به دلیل استفاده زیاد از سشوار سوخته می شود با علائمی از قبیل زیر رو به رو می شود :

  • خشک شدن ساقه مو
  • ایجاد شکنندگی در ساقه موها
  • زبر شدن ساقه مو
  • ایجاد تغییر رنگ در ساقه مو
  • ایجاد ریزش مو از ساقه مو

در صورت مشاهده این علائم باید استفاده از سشوار را کنار گذاشت و از روش های ترمیم مو استفاده کرد تا وضعیت موها به حالت مناسبی در آید.

 

ترمیم مو سوخته شده با سشوار

درخواست مشاوره

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

 

انواع روش های ترمیم مو سوخته شده با سشوار

چنانچه با هر یک از این علائم رو به رو باشید و به علت استفاده از سشوار موهایتان دچار آسیب و سوختگی شده باشد، میتوانید از انواع روش های ترمیم مو سوخته شده استفاده کنید تا وضعیت موهایتان بهبود یابد. این روش ها از قبیل زیرند:

بوتاکس مو

بوتاکس مو روشی است که در آن موادی را به روی ساقه مو با حرارت منتقل می کنند که استفاده از این روش باعث می شود تا موها حالتی ابریشمی و بسیار نرم به خود بگیرند و از طرف دیگر بسیار براق و درخشان شوند. این روش آسیب های وارد شده به ساقه مو را برطرف نمی کند و به درمان آنها نمی پردازد بلکه تنها زیبایی از دست رفته موها را به آن باز می گرداند.

کراتینه مو

کراتینه و یا پروتئین تراپی روشی است که در آن ساقه موها را به مواد غنی از پروتئین آغشته می کنند و با حرارت اتوی موی این مواد را به بافت های داخلی مو انتقال می دهند. مواد مغذی و پروتئین های به کار رفته در این روش به احیای موهای آسیب دیده کمک می کنند و باعث می شوند که ساقه موها تقویت شوند و مواد مورد نیاز خود را به دست اورند.

از طرف دیگر در این روش موها حالتی ابریشمی و بسیار نرم به خود می گیرند و براق و زیبا می شوند؛ به همین دلیل کراتینه مو را می توان به عنوان بهترین روش ترمیم مو سوخته شده با سشوار در نظر گرفت که با به کار بردن آن سلامتی و زیبایی مو هر دو  تحت تاثیر قرار می گیرند.

چگونه می توان کراتینه مو انجام داد؟

برای اینکه بتوان از کراتینه مو در جهت ترمیم مو سوخته شده با سشوار استفاده کرد، می توان به مراکز زیبایی پوست و مو مانند: مرکز موی ایندرا مراجعه کرد و این روش را زیر نظر افراد کار بلد و ماهر انجام داد تا نتیجه خوبی را دریافت نمود و به وضعیت موها بهبود بخشید.

ماندگاری کراتینه مو چه قدر است؟

کراتینه مو یک روش دائمی برای ترمیم موهای آسیب دیده نیست بلکه از ماندگاری و دوام مشخصی برخوردار است؛ به صورت کلی میزان ماندگاری این روش در حدود 4 الی 6 ماه است که در صورت رسیدگی مداوم به موها و استفاده از شامپو و ماسک موی مخصوص بعد از کراتینه می توان میزان دوام و ماندگاری آن را افزایش داد.

از طرف دیگر پس از اینکه نتیجه حاصل از کراتینه از بین برود، این امکان وجود دارد که مجددا کراتینه مو انجام داد اما بهتر است که به این منظور مدت زمانی را بین دو مرحله کراتینه فاصله انداخت تا موها استراحت کنند.

هزینه کراتینه مو چه قدر است؟

کراتینه مو به عنوان بهترین روش ترمیم مو سوخته شده با سشوار نیاز به صرف هزینه زیادی ندارد و همه میتوانند از آن استفاده کنند؛ اما مسائلی در هزینه این روش موثر هستند که این مسائل باعث می شوند تا هزینه کراتینه برای هر کسی متفاوت از دیگران باشد.

مسائلی که در هزینه کراتینه مو موثر هستند، عبارتند از:

میزان بلندی مو

میزان بلندی موهای اشخاصی که می خواهند از کراتینه به منظور ترمیم مو سوخته شده با سشوار استفاده کنند، تاثیر مستقیم در هزینه دارد زیرا هر چه موها بیشتر و بلند تر باشد مدت زمان بیشتری نیز باید برای کراتینه صرف شود و از طرف دیگر میزان مواد مصرفی افزایش پیدا می کند. به همین دلیل باید میزان بلندی موی هر کسی را در هزینه کراتینه موثر دانست.

میزان مواد به کار رفته در این روش

هر چه قدر که مواد کراتینه برای افراد بیشتر مصرف شود هزینه کراتینه مو نیز بیشتر می شود و به همین دلیل کسانی که موهای پرپشت تر و بیشتری دارند باید هزینه بیشتری در این جهت بپردازند.

برند کراتینه مو

مواد کراتینه مو با برندهای مختلف و کیفیت های متفاوت در بازار وجود دارد که هزینه انها با هم متفاوت است و باید به آن در هزینه کلی توجه داشت.

مرکز مویی که به آن مراجعه می شود:

مراکز مو و یا آرایشگاه ها هزینه های متفاوتی را از متقاضیان کراتینه دریافت می کنند که در خصوص هزینه این روش نباید از دستمزد آنها غافل شد.

سخن پایانی

در مرکز موی ایندرا اشاره شد که بهترین روش ترمیم مو سوخته شده با سشوار، کراتینه مو است و در مرکز موی ایندرا می توانید از این روش در جهت افزایش زیبایی و سلامتی موهای خود استفاده کنید و از نتایج آن بهره مند گردید. در صورت نیاز به انجام این روش با ما در تماس باشید.

نوشته های مشابه

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا