دانستنی

ترمیم موی وز شده

موهای شما وز شده است؟ ترمیم موی وز شده به روش خانگی به چه شکل است؟ بهترین ماسک برای موهای وز شده چیست؟ با مرکز موی ایندرا همراه باشید.

سلامت موها ارتباط مستقیم با زیبایی حالت موها دارد یقینا هرچه مو سالم تر باشد زیباتر دیده شده و  چهره را نیز زیباتر میکند و همچنین اعتماد به نفس خوبی به فرد میدهد.

متاستفانه شرایطی به وجود می آید که افراد شاهد وز شدن موهای خود میشوند و این مسئله موها را زشت و بی حالت میکند به طوری که با هر روشی زیبا به نظر نخواهند رسید.

در شرایطی افراد تصمیم میگیرند برای رهایی از موهای وز شده خود موهای خود را کوتاه کنند اما راه حل درمان میتواند از طریق ترمیم مو وز شده به صورت طبیعی انجام بگیرد.

علت به وجود آمدن موی وز

موها به علت سبک زندگی غلط  تغییر حالت داده و در صورت آسیب عمیق وز و شکننده خواهند شد ، معمولا رنگ کردن های مکرر مو استفاده از دکلره ، شستشوی غلط مو استفاده از شویندهای موی نامناسب ، کشیدن سشوار و اتوی مو به صورت مداوم و غلط ، آب و هوای نا مناسب  و عدم رسیدگی و مراقبت موها علت به وجود آمدن این شرایط در موها می باشند.

کمبود آب بدن یکی از بزرگترین علت عدم سلامت پوست و مو به شمار میرود . موها در صورت نداشتن آب کافی وز و خشک  به نظر میرسند ، تغذیه اشتباه از علت آشکار بد حالتی و وز بودن موهاست ،  قرار گرفتن در معرض نور شدید آفتاب نیز میتواند موها را وز و خشک و پوسیده کند همچنین استفاده از مواد های صافی مکرر ، شستشوی هرروزه موها با شامپو های غیر استاندارد نیز میتواند موها را وز کند از همه مهم تر استفاده از رنگ موها به صورت مکرر استفاده از دکلره و کشیدن سشوار و اتوی مو مداوم از علل اصلی وز شدن مو و حتی سوخته شدن موها هستند.

 

درخواست مشاوره

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

ترمیم موی وز شده

 

راهایی برای جلوگیری از وز شدن مو

توصیه میشود تا افراد آب کافی بنوشند تا موهای سالم و خوش حالتی داشته باشند و در صورت وز بودن موها آبرسانی مو از طریق ماسک های آبرسان را فراموش نکنند.

در صورت قرار گرفتن در نور شدید آفتاب از کلاه استفاده کنند و سعی کنند تا در معرض نور شدید قرار نگیرند ، به جای استفاده از مواد صاف کننده کراتین که مقوی بوده و در دراز مدت به موها آسیب بیشتری وارد میکنند به تقویت موهای خود بپردازند.

هرروزه از شامپو زدن دوری کنند و تنها دو روز هفته موها را شامپو کنند.

استفاده از دکلره به هیچ وجه توصیه نمیشود بهتر است افراد از رنگ موهای استاندارد در دفعات کم استفاده کنند.

استفاده از اتو مو و سشوار هر روزه نیز ممنوع بوده و شستشو و خشک کردن و شانه کردن موها نیز باید اصولی باشد.

استفاده از شامپو های فری سولفات

شامپو های فری سولفات که به انها شامپو بدون سولفات نیزگفته می شود، محصولاتی هستند فاقد سولفات می باشند و بهتر است که از آنها برای موهای دکلره شده استفاده شود. علاوه بر آن اگر حس می کنید که موهای شما وز شده اند، سعی کنید که از شامپوهای فری سولفات استفاده کنید تا برای موهای شما رطوبت رسانی عمیق انجام شود و از آسیب دیدن موهای شما جلوگیری به عمل آید.

پرهیز از شست و شوی موها با آب داغ

سعی کنید که از شستن موهای خود با آب داغ پرهیزکنید. خصوصا اگر موهای خشک و وزی دارید. زیرا آب بسیار داغ و شست و شوی مو با آن باعث افزایش خشکی مو می شود و رطوبت داخل مو را از بین می برد.

به همین دلیل یکی از راه های بسیار مهم برای پیشگیری از بروز این مشکل، پرهیز از شست و شوی مو با آب داغ است.

رژیم گرفتن برای موها

منظور از رژیم گرفتن برای مو ها این است که از مواد غذایی مناسب برای مو استفاده کنید تا مواد مورد نیاز برای مو تامین شود. زیرا هر چه قدر از خارج از بدن به موهای خود رسیدگی کنید و با کمبود مواد مورد نیاز برای مو در بدن مواجه باشید، موها احیا نخواهند شد.

پس حتما مراقبت های بیرونی باید با مراقبت های درونی همراه باشند تا نتیجه مناسبی دریافت شود. در نتیجه باید سعی کنید که از مواد غذایی حاوی ویتامین ها، پروتیئن های مفید و مواد معدنی استفاده کنید تا نیاز مو به این مواد برطرف شود.

استفاده از ماسک مو

برای جلوگیری از وز شدن مو استفاده از ماسک مو را فراموش نکنید. در این رابطه می توانید از ماسک موی خانگی و یا شرکتی استفاده کنید. اما در صورتی که از ماسک شرکتی استفاده می کنید به برند ماسک، طرز استفاده از آن، ترکیبات ماسک و … توجه داشته باشید.

ماسک موها در انواع مختلف می توانند در احیای موها و جلوگیری از وز شدن بسیار موثر باشند.

قیچی کردن نوک موها

یکی از راهکارهای دیگری که به شما در جهت جلوگیری از وز شدن مو کمک می کند، قیچی کردن نوک موها است. سعی کنید که به این منظور هر ماه و ماهی یک مرتبه نوک موهای خود را به اندازه یک بند انگشت کوتاه کنید. این کار بسیار آسان است و خودتان می توانید درمنزل به راحتی این کار را انجام دهید و تاثیر آن بر روی جلوگیری از وز شدن موهای خود ببینید.

استفاده از انواع روغن طبیعی

روغن های طبیعی بسیار زیادی در بازار وجود دارند که کاملا طبیعی و ارگانیک هستند و فاقد هر گونه مواد شیمیایی می باشند. این روغن ها را به عنوان روغن های سنتی تقویت مو نیز می شناسند.

از جمله مهم ترین انواع روغن ها در خصوص احیای مو و برطرف کردن وز شدگی مو، روغن هایی از قبیل: روغن نارگیل، روغن زیتون، روغن رزماری، روغن مار و روغن آرگان هستند که اگر آنها را به صورت مداوم مورد استفاده قرار دهید، حتما نتیجه مفید انها را در می یابید.

ترمیم موی وز شده به روش خانگی

توصیه میوشد تا از تغذیه سالم استفاده شود ، مصرف فست فود و غذاهای چرب جای خود را به سبزیجات تازه بدهند ، از حبوبات در وعدهای غذایی استفاده شود مصرف برنج قطع نشود ، پروتئین کافی به بدن برسد و از روغن های طبیعی به جای روغن های سرخکردنی مضر استفاده شود.

ویتامین ها اللخصوص ویتامین مو در سلامت و زیبایی موها نقش بالایی دارند و بیوتین کافی میتواند به ترمیم موهای وز شده بپردازد بنابراین مصرف آجیل مانند بادام و گردو توصیه میشود و همچنین افراد میتوانند از مکمل های بیوتین نیز استفاده نمایند.

پروتئین کافی یک فاکتور مهم در سلامت و بازسازی موهای آسیب دیده می باشد مصرف گوشت سفید ، مصرف تخم مرغ و حبوبات میتواند پروتئین کافی را به بدن بدهد و  در وعدهای هرروزه باید استفاده شود.

آهن ، کمبود آهن از مهم ترین علت ریزش موهاست  در وز بودن موها نیز بی تاثیر نیست بنابراین آهن کافی میتواند به بازسازی و ترمیم موهای وز شده کمک بسیار زیادی کند ، مصرف گوش قرمز ، جگر ، لوبیا و عدس از آهن خوبی برخوردارند مکمل آهن نیز بسیار کمک کننده است .

امگا 3 از دیگر موارد تاثیر گذار در پروتز مو های وز شده است بنابراین مصرف ماهی به شدت توصیه میشود مصرف مکمل امگا3 نیز توصیه یمشود .

از ویتامین ها نباید غافل شد بنابراین مصرف میوها نباید فراموش شوند زیرا برای ترمیم مو بسیار عالی و فوق العاده است.

بهترین ماسک های مو برای ترمیم موی وز شده

توصیه میشود برای ترمیم موهای وز شده از ماسک های مخصوص و خانگی در کنار ماسک های مخصوص آبرسان و ترمیم کننده استاندارد استفاده کرد .

از ماسک های خانگی که برای رفع وزی و خشکی مو استفاده میشود توصیه میشود تا کلیه ماسک ها را تنها به ساقه موها آغشته کرده و  بعد از مدت 2 ساعت آن ها را با آب ولرم شستشو دهید.

از ماسک های تاثیر گذار میتوان به ماسک سس مایونز اشاره کرد که طبق دستور بالا از آن استفاده کنید و از تاثیرات عالی آن بهرهمند شوید.

روغن زیتون

برای ترمیم موی وز شده می توانید از روغن زیتون هم به صورت تکی استفاده کنید و هم آن را همراه با مواد دیگر مانند: بادام تلخ مورد استفاده قرار دهید.

استفاده از روغن زیتون ، روغن بادام تلخ  برای ترمیم و بازسازی موها شدیدا توصیه میشود و افراد میتوانند از این روغن ها به صورت گرم و سرد استفاده کنند که برای گم شدن باید روغن را به روش بن ماری گرم کرده و زمانی که از حرارت زیاد افتاد و قابل تحمل بود آن  را به ساقه اضافه کرد و طبق دستور گفته شده از آن استفاده کرد.

اگر قصد دارید که از روغن زیتون بدون افزودنی های دیگر برای ترمیم موی وز شده خود استفاده کنید، کافی است تا کمی روغن زیتون را بر روی دست خود بریزید و آن را به آرامی بر روی سر خود ماساژ دهید. اجازه دهید که تمامی قسمت های مو به روغن زیتون آغشته شود. خصوصا ساقه ها ونوک مو را به خوبی به این روغن آغشته کنید.

پس از آن سعی کنید که یک کلاه بر روی سر خود بگذارید و تا صبح بخوابید. در نهایت صبح روز بعد موهای خود را بشویید.

تخم مرغ

تخم مرغ بمب پروتئین کافی به موهاست و تاثیر شکفت انگیزی در ترمیم موها دارد  تخم مرغ را میتوان به تنهایی و یا آغشته کردن با روغن ها  و سس امتحان کرد به این صورت که مواد را با هم همزده و سپس به موها آغشته کرد  و پس از مدت 2 ساعت به شست و شوی آن پرداخت.

حنا نیز یکی از گیاهانی است که به تقویت مو کمک میکند و اگر با قهوه مخلوط شود خاصیت بهتری را نیز خواهد داشت  مقداری از حنا و قهوه را با یکدیگیر مخلوط کرده و آن را با آب ولرم  هم بزنید سپس به موها  رسانده و پس از نیم ساعت به آبکشی آن بپردازید .

سرکه سیب نیز برای ترمیم ساقه های اسیب دیده مفید خواهد بود ، سرکه سیب را میتوان به تنهایی و یا ترکیب با روغن ها و یا تخم مرغ استفاده کرد که تاثیر پذیری بیشتری را پیدا خواهند کرد و تاثیر مطلوبی بر ترمیم و بازسازی موها گذاشت.

ماسک کره

ماسک کره یکی از بهترین ماسک هایی است که در این زمینه می توانید مورد استفاده قرار دهید.

کره دارای خواص بسیار زیادی برای موها است و می تواند موهای آسیب دیده را به خوبی تغذیه کند.

برای استفاده از ماسک کره لازم است تا کمی کره را از یخچال خارج کنید و آن را به موهای خود بزنید و سپس بر روی موهای خود را با یک کلاه بپوشانید.

اجازه دهید که کلاه به مدت نیم ساعت بر روی موهای شما بماند و سپس موهای خود را با شامپو و آب ولرم به آرامی بشویید.

اشاره به این نکته الزامیست که کلیه روش های درمانی باید با یکدیگر ادغان شوند تا بتوان نتایج مطلوبی گرفت وگرنه ماسک مو به تنهایی و یا مراقبت از مو به تنهایی نمیتواند تاثیر گذار باشد.

پروتیئنه کردن مو و تاثیر آن بر وزی مو

یکی از روش های جدیدی که برای برطرف کردن وز شدگی مو می توانید انجام دهید، پروتئین تراپی مو است که در کلینیک های پوست و مو و یا در آرایشگاه ها انجام می شود. در این روش ساقه مو را به انواع پروتیئن مورد نیاز برای مو آغشته می کنند و آن را با حرارت زیاد به مو وارد می نمایند. این روش نتیجه بسیار موثری در رفع وزی مو دارد و علاوه بر برطرف شدن وزی مو می تواند موهای شما را بسیار زیبا کند.

پیشنهاد می کنیم که اگر قصد دارید تا در یک چشم به هم زدن و در یک شبانه روز، موهای وز خود را درمان کنید و از شر انها خلاص شوید، پروتئین تراپی مو را در مرکز موی ایندرا انجام دهید و از مزایای آن بهره مند گردید.

این نکته را نیز باید مطرح کنیم که پروتئین تراپی یک روش موقتی برای ترمیم موی وز شده است که میزان ماندگاری آن در حدود  4 الی 6 ماه است. اما اگر پس از آن به خوبی از موها مراقبت کنید نیز می توانید نتیجه آن را در مدت زمان بیشتری داشته باشید و یا پس از اینکه نتیچه پروتئین تراپی از بین رفت، ظاهر موهای شما در مقایسه با قبل از پروتئین تراپی بسیار متفاوت و بهتر خواهد بود.

نوشته های مشابه

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا