ترمیم موهای رنگ شده

ترمیم موهای رنگ شده
فهرست مطالب

چگونه می توان ترمیم مو رنگ شده انجام داد؟ آیا در کل امکان ترمیم کردن موهای رنگ شده وجود دارد؟ برای اینکه مطالبی در رابطه با ترمیم مو رنگ شده و انواع روش های انجام این کار را دریابید، با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

رنگ کردن دائمی موها، استفاده بیش از حد از رنگ مو و مواد دکلره باعث می شود که موها به میزان زیادی آسیب ببینند و سلامتی خود را از دست دهند.

ترمیم موهای رنگ شده

زمانی که موها به دلیل رنگ کردن بیش از حد دچار مشکل می شوند و سلامتی خود را از دست می دهند با علائمی از قبیل زیر رو به رو می شوند:

  • خشک و شکننده شدن ساقه مو
  • ایجاد موخوره
  • زبر شدن موها
  • ریزش مو
  • ریزش مو از ساقه
  • سخت شانه شدن موها
  • و….

در صورتی که بعد از رنگ کردن موهای خود با هر یک از این موارد مواجه شدید، باید دریابید که موهای شما دچار آسیب شده است و سلامتی خود را از دست داده است.

با این وجود در چنین شرایطی باید برای ترمیم کردن موهای خود اقدام کنید و ترمیم مو رنگ شده انجام دهید.

به صورت کلی منظور از ترمیم کردن موهای رنگ شده این است که به کمک روش های موجود در این زمینه به احیا کردن موها پرداخت و وضعیت آنها را تحت درمان قرار داد.

امروزه روش های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد که هر کسی بر اساس میل خود می تواند از یکی از این روش ها بهره مند گردد.

انواع روش های ترمیم مو رنگ شده

روش هایی که برای ترمیم موهای رنگ شده به کار می روند به صورت کلی به دو دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:

  • ترمیم مو رنگ شده با روش خانگی
  • ترمیم مو رنگ شده با روش علمی

در روش اول بانوان می توانند که در خانه با استفاده از راه هایی که به شما ارائه می دهیم برای ترمیم مو اقدام کنند و وضعیت موهای خود را بهبود بخشند اما در روش دوم از متدهای پزشکی و علمی جدید در کلینیک های پوست و مو مانند: مرکز موی ایندرا استفاده می شود و وضعیت موها به میزان زیادی بهبود پیدا می کنند.

ترمیم موهای رنگ شده

روش های ترمیم مو رنگ شده

برای اینکه در مرکز موی ایندرا برای ترمیم مو اقدام کرد از روش های مختلفی به شرح زیر می توان استفاده نمود:

پروتیئن تراپی مو

پروتیئن تراپی یکی از بهترین روش هایی است که در مرکز موی ایندرا برای ترمیم موها استفاده می شود و در این روش پروتیئن مورد نیاز برای مو به کمک اتو مو و با حرارت زیادی به خورد موها داده می شوند و در بهبودی وضعیت موها تاثیر زیادی می گذارند.

پروتئین تراپی از ماندگاری در حدود 4 الی 6 ماه برخوردار است و به شکل غیر تهاجمی انجام می شود. در این روش موها نرم، ابریشمی و صاف می شوند و زیبایی موها افزایش پیدا می کند.

بوتاکس مو

بوتاکس مو از دیگر روش هایی است که برای ترمیم مو رنگ شده در مرکز موی ایندرا می توانید مورد استفاده قرار  دهید و موهای خود را ترمیم کنید. در این روش مواد مورد نیاز و تقویت کننده مو از قبیل: مرطوب کننده، کلاژن، تغذیه کننده و ویتامین ها به کار برده می شوند که با این روش می توان آسیب های وارد شده بر مو را تحت درمان قرار داد و وضعیت بسیار مناسبی را در موها ایجاد کرد.

عملیات بوتاکس مو در کل همانند روش پروتیئن تراپی مو است و فقط موادی که در این روش استفاده می شوند با مواد پروتیئن تراپی متفاوت هستند.

با بوتاکس مو نیز می توانید علاوه بر احیای موهای رنگ شده خود، از موهایی صاف، ابریشمی و براق بهره ببرید. تاثیرات این روش نیز تا حدود شش ماندگاری دارد.

ترمیم مو رنگ شده با روش خانگی

چنانچه قصد ندارید که از روش های فوق برای ترمیم موهای خود بهره مند گردید، از روش خانگی به این منظور استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که نتیجه حاصل از روش خانگی در مدت زمان طولانی تری به دست می آید و باید به شکل مداوم این روش ها را به کار ببرید تا نتیجه ترمیم موهای خود را مشاهده کنید. در حالی که در روش های ذکر شده در فوق، نتیجه درمان موها به شکل آنی به دست می آید که مهم ترین روش های ترمیم مو خانگی از قبیل زیر هستند:

روغن تراپی مو

روغن تراپی مو از بهترین روش هایی است که برای ترمیم موهای خود در منزل می توانید استفاده کنید. در این روش می توانید از روغن های مختلف نظیر: روغن نارگیل، زیتون، رزماری، روغن مار، ارگان و … استفاده نمایید.

برای مصرف هر یک از این روغن ها بهتر است که موهای خود پیش از حمام به مدت 40 دقیقه به این روغن آغشته کنید و سپس به حمام بروید و موها را بشویید. لازم است که این کار را به شکل مداوم انجام دهید تا اثرات آن را مشاهده کنید.

پرهیز از به کار بردن سشوار و اتو مو به مدت طولانی

پیرایش مو با سشوار و اتو مو برای کسانی که به ترمیم مو رنگ شده نیاز دارند، بسیار مضر است و آسیب های وارد شده بر موهای انها را افزایش می دهد. به همین دلیل در چنین مواقعی باید برای مدت طولانی مصرف اتو مو و سشوار را متوقف کنید تا وضعیت موها بهبود یابد.

استفاده از شامپوهای ملایم برای شست و شوی مو:

چنانچه موهای رنگ شده شما به ترمیم نیاز دارد، برای شست و شوی آن از شامپوهای ملایم مانند: شامپو بچه استفاده کنید و مصرف شامپوهای قوی را برای مدتی کناز بگذارید زیرا در این زمان موهای شما ضعیف شده اند و مصرف شامپوهای قوی آسیب وارد شده بر آنها را افزایش می دهد.

استفاده از ماسک مو در انواع مختلف

ماسک موهای که توسط شرکت های معتبر به بازار وارد شده اند و یا ماسک موهای خانگی نیز در این زمینه بسیار موثر هستند که می توانید با مصرف آنها به بهبودی موهای خود کمک کنید. به این منظور ماسک موی مورد نظر را تهیه کنید و آن را بر اساس دستور مصرف مورد استفاده قرار دهید.

کلام پایانی

در پایان این مطلب که در رابطه با ترمیم مو رنگ شده به شما عزیزان ارائه دادیم، باید اشاره کنیم که اگر آسیب های وارد شده بر موهای شما زیاد است حتما به مرکز موی ایندرا مراجعه کنید تا با روش های ذکر شده  در مدت زمان کمتری بهبودی خود را به دست اورید.

درخواست مشاوره

نام و نام خانوادگی*

پرس و پاسخ

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا