دانستنی

ترمیم فولیکول مو

فولیکول مو چیست؟ ترمیم فولیکول مو چگونه است؟ انواع روش های ترمیم فولیکول مو چه می باشند؟ اگر مایلید که از پاسخ این پرسشها مطلع شوید، در مرکز موی ایندرا ما را همراهی کنید.

سالیان بسیار زیادی است که تعداد بسیار زیادی از بانوان و اقایان و حتی کودکان از ریزش مو رنج می برند و با این موضوع دست و پنجه نرم می کنند.

دلایل بسیار متعددی برای ریزش مو وجود دارد که یکی از این دلایل ضعیف شدن و اسیب دیدن فولیکول های مو است که مسائل متعددی می تواند باعث آسیب دیدن فولیکول های شود که به عنوان مثال: یکی از این مسائل تامین نشدن مواد مورد نیاز برای رشد و تقویت فولیکول های مو است.

علائم نشان دهنده ضعیف شدن مو چیست؟

در صورتی که با ضعیف شدن مو مواجه باشید، با علائمی از قبیل زیر رو به رو خواهید شد:

  • ریزش مو
  • نازک شدن ساقه مو
  • ایجاد موخوره
  • خشک و شکننده شدن موها
  • و….
ترمیم فولیکول مو
ترمیم فولیکول مو

فولیکول مو چیست؟

فولیکول مو به صورت کلی ارگان های بسیار کوچکی هستند که در انتهایی ترین قسمت هر تار مو قرار می گیرند و در لایه درم پوست سر قرار دارند. فولیکول در واقع از 20 نوع سلول ساخته می شود که هر یک از سلول ها کاربرد مختص به خود را دارد.

همه انسان ها بر روی سر خود دارای بیش از صد هزار فولیکول مو هستند و وظیفه این بخش از مو تنظیم کردن میزان رشد مو ها است.

اهمیت فولیکول های مو به قدری زیاد است که از آنها برای کاشت مو و یا پیوند مو استفاده می شود و کسانی که دارای فولیکول های مناسبی نباشد، امکان استفاده از کاشت مو را نخواهند داشت.

درخواست تماس

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

ترمیم فولیکول مو چگونه است؟

کسانی که با بروز مشکل در فولیکول های موی خود مواجه می شوند امکان ترمیم فولیکول مو

را خواهند داشت. امروزه روش های بسیار زیادی وجود دارد که با استفاده از آن می توان ترمیم فولیکول مو را انجام داد و وضعیت موها را بهبود بخشید.

در واقع این روش ها باعث تقویت شدن فولیکول های مو می شوند و مواد موردنیاز برای آنها را تامین می کنند.

انواع روش های ترمیم فولیکول مو چیست؟

از بهترین و مهم ترین روش هایی که برای ترمیم فولیکول مو به کار می رود و در مراکز زیبایی مو انجام می شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کربوکسی تراپی مو

کربوکسی تراپی مو یکی از روش های نوینی است که به منظور ترمیم فولیکول مو استفاده می شود. در این روش گاز کربن دی اکسید به لایه میانی پوست سر یعنی لایه درم تزریق می شود و وارد شدن آن به لایه میانی پوست سر باعث می شود که فولیکول های مو تحریک شوند و رشد آنها افزایش پیدا کند.

لازم به ذکر است که گاز کربن دی اکسید پس از ورود به پوست سر تجزیه می شود و دفع می گردد که از این جهت مشکلی را برای شما به وجود نخواهد آورد.

مزوتراپی

مزوتراپی مو یک روش کم تهاجمی برای ترمیم فولیکول مو است که در این روش مواد مورد نیاز برای ترمیم مو یعنی ویتامین ها و پروتئین ها و مواد معدنی به صورت موضعی بر روی پوست سر و در لایه میانی آن تزریق می شوند و به این شکل تقویت فولیکول مو اتفاق می افتد.

این روش هیچ گونه خطر و ضرری برای انسان ندارد و در آن مواد اضافی به پوست سر وارد نمی شود.

معمولا در این روش از آمپول هیر فیلر استفاده می شود که تمامی ترکیبات مورد نیاز برای رشد مو را به همراه دارد.

پی آر پی مو

در میان روش های جدیدی که برای ترمیم فولیکول مو به وجود آمده اند، پی آر پی مو نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته است زیرا در این روش هیچ ماده اضافی به بدن وارد نمی شود بلکه برای انجام آن ابتدا به میزان بسیار کمی خون از فرد مورد نظر دریافت می شود و سپس با استفاده از دستگاه های مخصوص پزشکی پلاسما و پلاکت خون از هم جدا می شوند و سپس پلاسمای غنی شده از پلاکت را به لایه میانی پوست سر به شکل موضعی تزریق می کنند.

لازم به توضیح است که خون را برای این کار از بازوی فرد دریافت می کنند و آن را به پوست سر باز می گردانند.

انجام شدن این روش باعث می شود که فولیکول های مو رشد بهتری پیدا کنند و تقویت شوند.

چنانچه از هر یک از روش های ذکر شده به منظور ترمیم مو استفاده کنید، باید هر یک از آنها را چندین مرتبه در حدود دو الی سه جلسه انجام دهید تا نتیجه بهتری دریافت کنید و در شرایط ایده الی ترمیم موهای شما انجام شود.

تقویت فولیکول مو به روش خانگی

علاوه بر روش های ذکر شده در فوق، با روش های خانگی مانند: روغن تراپی و یا استفاده از ماسک های خانگی نیز می توان به تقویت فولیکول های مو پرداخت اما لازم به ذکر است که این روش ها به صرف مدت زمان زیادی برای دریافت نتیجه نیاز دارند و باید حداقل دو ماه این روش ها را به شکل مداوم انجام دهید تا نتیجه حاصل از آن را دریافت کنید.

مرکز موی ایندرا

ترمیم فولیکول مو را می توانید در مرکز موی ایندرا انجام دهید. مرکز موی ایندرا از بهترین مراکز ارائه دهنده خدمات زیبایی پوست و مو است که علاوه بر ترمیم فولیکول مو در این مرکز مو می توانید از روش های دیگری همچون: کاشت مو، پیوند مو، پروتز مو، کلاه گیس و … نیز استفاده کنید.

به عبارت دیگر تمامی روش های ترمیم فولیکول های مو که در این مطلب مورد بررسی قرار دادیم، در مرکز موی ایندرا برای شما عزیزان قابل انجام است.

از طریق تلفن های تماس درج شده در سایت میتوانید به کسب اطلاعات بیشتری بپردازید.

سخن پایانی

ترمیم فولیکول مو را در هر شرایطی انجام دهید تا تقویت موهای شما به بهترین شکل انجام شود و از ریزش مو برای شما جلوگیری به عمل اید. خصوصا اگر با علائم مربوط به ریزش مو و یا ضعیف شدن موها مواجه شدید، به میزان بیشتری به استفاده از این روش ها نیازمند خواهید بود.

بیشتر بخوانید

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
ارتباط از طریق واتساپ مسنجر اینستاگرام تلگرام اسکایپ مکالمه تلفنی پیامک ایمیل
×
مکالمه تلفنی
باز کردن بستن