دانستنی

ترمیم ریشه مو

ترمیم ریشه مو چگونه است؟ انواع روش های ترمیم ریشه مو چیست؟ تفاوت ترمیم ساقه و ریشه موها چه می باشد؟ بهترین مرکز مو برای ترمیم مو در تهران کجاست؟

همان طور که همه اعضا و بخش های بدن به مراقبت و رسیدگی نیاز دارند، مو نیز به مراقبت نیاز دارد تا سلامتی آن حفظ شود و باید بهدشت و روتین مناسبی برای آن در نظر گرفت تا همیشه موهای زیبا و سلامتی داشت.

در بسیاری از مواقع افراد دچار مشکل در ریشه موی خود می شوند و به ترمیم ریشه مو نیاز پیدا می کنند اما برخی دیکر از افراد ممکن است که دچار آسیب هایی در ساقه شوند. در چنین مواقعی باید ترمیم ریشه و یا ساقه انجام داد که در این خصوص توضیحاتی به شما ارائه می دهیم.

ترمیم ریشه مو چگونه است؟

ترمیم ریشه موها به این شکل است که در آن ریشه موها و یا همان فولیکول ها با استفاده از روش های مورد نظر ترمیم می شوند و در صورتی که به تقویت نیاز داشته باشند، مواد موردنیاز برای آنها تامین می شود و سلامتی از دست رفته ریشه  به آن باز گردانده می شود.

ترمیم ریشه مو
ترمیم ریشه مو

انواع روش های ترمیم ریشه مو چیست؟

ترمیم ریشه  را می توان به دو روش خانگی و یا طبی انجام داد که این روش ها به شرح زیر هستند:

 مزوتراپی

از جدیدترین روش هایی که برای موها در مراکز زیبایی به کار می رود مزوتراپی موها است. مزوتراپی یک روش کم تهاجمی است که برای انجام شدن آن مواد مورد نیاز برای ریشه مو از قبیل: ویتامین ها و پروتئین ها به شکل محلول های مایع و به صورت موضعی بر روی سر تزریق می شوند و باعث تقویت ریشه مو می گردند.

این روش فاقد درد و خونریزی است و از بهترین روش هایی است که به این منظور به کار می رود.

درخواست تماس

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

کربوکسی تراپی

یکی از روش های ترمیم ریشه مو که امروزه بسیار محبوب شده است، کربوکسی تراپی است.

این روش به گونه ای است که در آن کربن دی اکسید به لایه میانی پوست سر تزریق می شود و به این شکل به تقویت مو و ریشه آن می انجامد.

کربوکسی تراپی یک روش کم تهاجمی است که فاقد درد و خونریزی است و کسی که قصد ترمیم مو را داشته باشد، در حین انجام دادن این کار دچار آسیب نمی شود و شرایط مناسبی را خواهد داشت.

پی آر پی مو

پی آر پی مو یک روش کاملا نوین و جدید است که در این روش هیچ ماده خارجی به بدن انسان وارد نمی شود بلکه به میزان بسیار کمی از خون بدن فرد دریافت می شود و سپس با انجام ازمایشهای مشخصی پلاسما و پلاکت خون از هم جداسازی می شوند و در نهایت پلاسمای غنی از پلاکت به پوست سر تزریق می شود و به این شکل فولیکول های مو و یا همان ریشه موها تقویت می شود.

کسانی که قصد داشته باشند تا ترمیم ریشه به صورت خانگی انجام دهند نیز می توانند روغن تراپی با روغن نارگیل، روغن آرگان و .. را امتحان کنند و یا از ماسک مو استفاده کنند که این روش ها به صرف وقت زیادی نیاز دارد تا نتیجه حاصل از آن دریافت شود.

تفاوت ترمیم ریشه مو و ساقه مو چیست؟

ترمیم ریشه مو و ساقه  با هم متفاوت هستند زیرا در ترمیم ریشه باید فولیکول ها و پیاز مو که دچار آسیب شده اند مورد ترمیم قرار بگیرند اما در ترمیم ساقه مو باید ساقه موها ترمیم شود.

در بسیاری از مواقع آسیب هایی که در ساقه مو به وجود آمده اند به ریشه موهاسرایت نمی کنند و همین طور آسیب های وارد شده بر ریشه مو ممکن است که باعث آسیب دیدن ساقه  نشوند.

روش هایی که برای ترمیم ریشه  و ساقه مو استفاده می شوند با هم متفاوت هستند.

برای ترمیم ساقه  می توان نتیجه حاصل از آن را به صورت آنی دریافت کرد در حالی که ترمیم ریشه مو به شکلی نیست که نتیجه حاصل از آن به صورت آنی دریافت شود بلکه مدت زمانی برای دریافت نتیجه حاصل از آن زمان نیاز خواهد بود.

از دیگر تفاوت های موجود در بین این دو روش نیز می توان به هزینه ترمیم موها در ساقه و ریشه اشاره داشت.

بهترین مرکز ترمیم مو در تهران

ترمیم ریشه مو در تهران و یا حتی ترمیم ساقه  با روش های مختلف ذکر شده را می توانید در مرکز موی ایندرا انجام دهید. مرکز موی ایندرا علاوه بر اینکه ترمیم مو با این روش ها را برای شما عزیزان انجام می دهد، خدمات مربوط به کاشت مو، پروتز مو و کلاه گیس را نیز ارائه می دهد.

در صورتی که مایل به انجام این کار در مرکز موی ایندرا هستید، با ما در تماس باشید.

هزینه ترمیم ریشه مو چه قدر است؟

در صورتی که ترمیم ریشه را در خانه انجام دهید با صرف هزینه بسیار کمی قادر به انجام این کار خواهید بود اما ترمیم مو با روش های طبی ذکر شده و در مراکز زیبایی پوست و مو هزینه بیشتری برای شما به همراه خواهد داشت.

اما به صورت کلی هزینه انها خیلی زیاد نیست و بستگی به دفعات و تعداد جلساتی که از هر یک از آنها استفاده می کنید خواهد داشت.

فراموش نکنید که هزینه ترمیم ریشه  با هر یک از این روش ها متفاوت است و در نتیجه تعیین هزینه بر اساس روشی که به این منظور انتخاب می کنید، خواهد داشت.

کلام پایانی

ترمیم ریشه مو را باید حتما پیش از آنکه آسیب های وارد شده به موها جدی تر شوند و سلامتی موها به میزان زیادی از بین برود، انجام دهید تا سلامتی موها حفظ شود. در غیر این صورت ریزش موی شما شدید خواهد شد و ناگزیر به استفاده از روش های ترمیم مو مانند: کاشت مو و یا پروتز مو خواهید بود.

بیشتر بخوانید

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
ارتباط از طریق واتساپ مسنجر اینستاگرام تلگرام اسکایپ مکالمه تلفنی پیامک ایمیل
×
مکالمه تلفنی
باز کردن بستن