کاشت مو

تا چه زمانی بعد از کاشت مو نباید سیگار کشید

آیا سیگار به نتایج کاشت مو آسیب می رساند؟ تا چه زمانی بعد از کاشت مو نباید سیگار کشید؟ به گفته متخصصان، سیگار کشیدن نه تنها برای سلامت کلی فرد مضر است، بلکه برای نتایج کاشت مو نیز مضر است. اغلب مردم و افرادی که پیوند مو نگران هستند که پیوندهایشان زنده نمانند.

 اما آیا سیگار کشیدن واقعاً به فولیکول های منتقل شده آسیب می رساند؟ و اگر چنین است، تا چه حد این اتفاق می افتد؟

با ما همراه باشید تا بیشتر در این مورد صحبت کنیم.

سیگار کشیدن و تاثیر آن بر سلامتی

بیماران کاشت مو نه تنها باید تاثیر سیگار را بر نتایج خود در نظر بگیرند، بلکه باید سلامت کلی خود و همچنین سلامت افراد اطراف خود را نیز در نظر بگیرند.

با گذشت زمان، استعمال دخانیات می تواند به سیستم تنفسی آسیب برساند و تنفس را سخت تر کند. حتی می تواند منجر به سرطان ریه شود. با این حال، انواع دیگری از خطرات سلامتی مرتبط با این عادت وجود دارد. یکی از مهمترین مواردی که باید در نظر گرفت بیماری قلبی است.

سیگار کشیدن می تواند تأثیر منفی بر افراد غیر سیگاری که در این نزدیکی هستند داشته باشد. وقتی صحبت از کودکان به میان می آید، این موضوع بسیار نگران کننده است. بر اساس  گزارشات، قرار گرفتن در معرض دود تنباکو سالانه عامل حدود 70000 مرگ ناشی از بیماری قلبی است.

چگونه سیگار بر بیماران کاشت مو تأثیر می گذارد

قبل از پاسخ به این سوال: تا چه زمانی بعد از کاشت مو نباید سیگار کشید

درخواست مشاوره

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

باید گفت که:

نیکوتین سیگار باعث سفت شدن و انقباض رگ های خونی می شود. همچنین مونوکسید کربن توانایی خون برای حمل اکسیژن را کاهش می دهد.

گردش خون ضعیف می تواند بهبود زخم بیمار را تضعیف کند و کل روند را طولانی کند. اگر بهبودی پوست بیشتر طول بکشد، خطر عفونت بسیار بیشتر است زیرا ذرات و میکروب‌ها فرصت ورود پیدا می‌کنند.

اگر پوست در بهبود و بستن زخم ها با مشکل مواجه شود، پوسته ها ممکن است برای مدت طولانی تری روی سطح باقی بمانند. و این احتمال تشکیل بافت اسکار ضخیم تر را افزایش می دهد.

به گفته متخصصان، سیگار کشیدن خطر مرگ پوست (یعنی نکروز) را نیز افزایش می دهد. این اثر بسته به تعداد سیگارهایی که بیمار در گذشته مصرف کرده است، می تواند در مقیاس جزئی یا بزرگتر باشد.

بیشتر بدانید: آمپول مزوتراپی چیست؟

متخصصان دریافته اند که سیگاریانی که تحت عمل جراحی نیاز به برداشتن نواحی قابل توجهی از پوست (مانند جراحی فلپ و کاهش پوست سر) قرار می‌گیرند، در معرض خطر بسیار بیشتری برای نکروز پوست پس از عمل کاشت مو قرار دارند.

علاوه بر این، تراوش و خونریزی بیش از حد ممکن است در طول زمان جراحی رخ دهد. و این می تواند کل عمل را طولانی کند و مدت زمان باقی ماندن فولیکول ها را در خارج از بدن طولانی کند. محدودیت حدود شش ساعت است.

بقای پیوندهای کاشت مو نیز می تواند به دلیل در دسترس بودن کمتر اکسیژن و مواد مغذی مختل شود. اما به گفته متخصصان، این تا حد زیادی به فرد و اینکه آیا آنها سیگاری مزمن و طولانی مدت هستند یا خیر بستگی دارد.

بیمارانی که سال‌ها به شدت سیگار می‌کشند، تغییرات شدیدی را در سیستم گردش خون خود تجربه می‌کنند که به احتمال زیاد بر قابلیت‌های بهبود زخم و بقای پیوند آنها تأثیر می‌گذارد.

اما در افرادی که سیگاری سبک یا متوسط ​​هستند، اشتباه کردن و کشیدن چند نخ سیگار بعد از یک عمل ممکن است تاثیر زیادی نداشته باشد.

نمونه های زیادی از افراد سیگاری وجود دارد که توانسته اند نتایج موفقیت آمیز کاشت مو طبیعی، کاشت مو برای شقیقه سر را تجربه کنند. اما در عین حال، خطر کاهش تراکم برای دیگرانی که به طور منظم سیگار می کشند همچنان وجود دارد.

چگونه سیگار بر بیماران کاشت مو تأثیر می گذارد
چگونه سیگار بر بیماران کاشت مو تأثیر می گذارد

دستورالعمل سیگار کشیدن قبل و بعد از ترمیم مو

برای پاسخ دقیق تر به این سوال:

تا چه زمانی بعد از کاشت مو نباید سیگار کشید

بهتر است اشاره کنیم که:

معمولاً جراحان کاشت مو توصیه می کنند که بیماران حدود یک هفته قبل از جراحی و دو هفته بعد از عمل کاشت مو از سیگار خودداری کنند.

با این حال، ممکن است ایده آل تر باشد که چند ماه قبل و بعد از عمل را برای کمک به بهینه سازی نتایج اختصاص دهید.

بیشتر بدانید: لوسیون تقویت کننده مو

ریزش مو بر اساس عادات سیگارکشیدن

تحقیقات روی دوقلوهای همسان با ژن‌های الگوی طاسی، بسته به عادات سبک زندگی، تظاهرات مختلفی از وضعیت آنها را نشان می‌دهد.

خواهر و برادرهایی که سیگار می کشند نسبت به دوقلوهای دیگر ریزش موی بیشتری دارند. به گفته متخصصان، عوامل محیطی می تواند بر سرعت ریزش مو در افرادی که دارای ژنتیک آلوپسی آندروژنیک یا آلوپسی در زنان هستند تأثیر بگذارد.

اگر بیمار برای مدت زمان توصیه شده پس از عمل خود از استعمال دخانیات خودداری کرده باشد و پس از آن به سیگار ادامه دهد، همچنان با خطر نسبتاً بالایی از دست دادن موهای اهداکننده خود در مناطق بومی مواجه خواهد شد.

به دلیل وجود گیرنده های پروتئینی حساس روی این ساختارها، این فولیکول ها همچنان می توانند تحت تأثیر DHT قرار گیرند. گردش خون به خطر افتاده به دلیل سیگار کشیدن، این ساختارها را از اکسیژن و مواد مغذی مورد نیازشان محروم می کند. بنابراین، کوچک سازی می تواند بسیار سریعتر اتفاق بیفتد.

بنابراین، بیماران ممکن است بخواهند به جای اجتناب از سیگار در بازه های زمانی توصیه شده قبل و بعد از عمل کاشت مو، به ترک سیگار فکر کنند.

چه زمانی می توانم بعد از کاشت مو دوباره سیگار بکشم؟

اگر شما نخواهید هیچ کس نمی تواند شما را از کشیدن سیگار منع کند. با توجه به خطرات احتمالی، باید از آنها اجتناب کنید، اما تصمیم نهایی کاملاً به عهده شماست.

اگر بعد از کاشت مو تصمیم گرفتید دوباره سیگار بکشید، باید حداقل دو هفته صبر کنید تا این کار را انجام دهید. این به گرافت های موی پیوند شده و برش های جراحی شما زمان کافی برای بهبودی می دهد تا شانس عفونت خود را افزایش ندهید.

توصیه می شود برای اطمینان از بهبودی کامل خود، تا چند هفته پس از درمان سیگار نکشید، اما باز هم، این تصمیم تنها با شما و شماست.

اگر قصد مشاوره دارید حتما با ما در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا