دانستنی

آیا بانک مو قابل ترمیم است؟

در رابطه با بانک مو چه می دانید؟ آیا می دانید بانک مو چیست و به چه منظوری مورد استفاده قرار می گیرد؟ آیا بانک مو قابل ترمیم است؟ در مرکز موی ایندرا به بررسی تمامی این موارد برای کسانی که به دنبال پاسخ این پرسش ها هستند، خواهیم پرداخت.

امروزه از روش های مختلفی به منظور ترمیم مو استفاده می شود تا مشکل طاسی سر و یا ریزش مو در افراد برطرف شود و زیبایی و اعتماد به نفس افراد مختلفی که با این مساله مواجه هستند، حفظ گردد.

از جمله روش هایی که برای ترمیم مو در حال حاضر به کار می رود، روش کاشت مو است. کاشت مو به صورتی است که در آن از گرافت های مویی خود فرد استفاده می شود و این گرافت ها به نواحی خالی سر پیوند زده می شوند و پس از کاشت رشد خود را آغاز می کنند و در نهایت بخش های خالی سر از مو پر می شوند.

نوشته های مشابه

کسانی که قصد استفاده از روش کاشت مو را دارند، حتما با واژه بانک مو برخورد کرده اند زیرا بانک مو در کاشت مو یک گزینه بسیار مهم و ضروری است.

بانک مو چیست و به چه منظوری مورد استفاده قرار می گیرد؟

بانک مو در حقیقت به قسمتی از سر افراد گفته می شود که گرافت ها و یا همان فولیکول های مو برای کاشت مو از آنجا برداشته می شوند و به نواحی خالی سر پیوند می گردند. برای کاشت مو می توان از بخش های مختلف سر به عنوان بانک مو استفاده کرد اما مهم ترین بانک موی قابل استفاده برای کاشت مو بانک موی موجود در پشت سر و یا بغل گوش است زیرا موهای رشد کرده در این بخش از شرایط بهتری برخوردار هستند.

لازم به ذکر است که برای کاشت مو در بسیاری از مواقع از بانک موی بدن نیز استفاده می شود که البته فقط آقایان امکان استفاده از این روش را دارند.

آیا بانک مو قابل ترمیم است؟

زمانی که صحبت از برداشت گرافت مو از بانک مو به میان می آید بسیاری از افراد با این مساله مواجه هستند که آیا پس از برداشت پیاز مو از بانک مو، امکان ترمیم مو وجود دارد و یا بانک مو خالی می ماند.

درخواست مشاوره

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

در این خصوص باید بگوییم که با برداشت گرافت های مویی از بانک مو هیچ مشکلی در این بخش ایجاد نمی شود و ما بقی گرافت های مویی باقی مانده در بانک مو به رشد خود ادامه می دهند و باعث ایجاد طاسی در این بخش نمی شوند.

اما لازم به ذکر است که برداشت مو از بانک مو دارای محدودیت است و به میزان مشخصی می توان از این بخش گرافت های مویی را برداشت کرد. پزشکی که امور کاشت مو را انجام می دهد باید در کار خود بسیار متخصص باشد تا بداند که از بانک موی هر فردی به چه میزان گرافت مو باید استخراج کند تا تراکم مویی بانک مو و قسمت طاسی سر دچار مشکل نشود و نتیجه کاشت مو رضایت بخش واقع گردد.

 

بانک مو قابل ترمیم است؟

 

ترمیم بانک مو بعد از کاشت مو چگونه انجام می شود؟

پس از اینکه کاشت مو انجام می شود، بر اساس روش کاشت موی استفاده شده، لازم است تا بانک مو پانسمان شود و مراقبت های بعد از کاشت برای آن انجام شود تا زخم های ایجاد شده در این بخش بهبود یابند و بانک مو به حالت اولیه خود باز گردد.

پس از اینکه زخم های ایجاد شده در این بخش بهبود یافتند، با نظر پزشک در زمان تعیین شده پانسمان باز می شود و سپس گرافت های مویی موجود در این بخش رشد خود را ادامه می دهند و به این شکل بانک مو به وضعیت اول خود باز می گردد اما ممکن است که به میزان ناچیزی تراکم مو در این بخش کمتر از قبل شود.

در این خصوص جای نگرانی نیست زیرا پس از بلند شدن موهای این قسمت از سر، فضای خالی پیازهای مویی برداشته شده پوشانده می شوند و فضای خالی دیده نخواهد شد.

در چه مواقعی تکرار برداشت مو از بانک مو انجام می شود؟

چنانچه شخصی که کاشت مو انجام می دهد، از طاسی سر به وسعت زیادی برخوردار باشد و یا بخواهد تراکم کاشت مو برای او زیاد باشد، باید کاشت مو را در دو مرحله انجام دهد. زیرا در هر مرتبه از کاشت مو از تعداد مشخصی گرافت مو نباید بیشتر برداشته شود و در صورتی که بیش از میزان استاندارد گرافت مو از بانک مو برداشت کرد، این قسمت ضعیف می شود و مشکلاتی ایجاد می گردد.

به همین دلیل این دسته از افراد باید برداشت مو از بانک مو را با مشورت پزشک مجددا در بازه زمانی تعیین شده تکرار کنند تا تراکم مویی مورد نظر خود را به دست بیاورند.

حداکثر گرافت های مویی قابل برداشت از بانک مو چه قدر است؟

در هر مرتبه که عمل کاشت مو برای کاندیدای آن انجام می شود، حداکثر تا 14 هزار گرافت مویی را می توان از بانک مو برداشت کرد و برداشت مو بیشتر از این میزان توصیه نمی شود و هیچ یک از روش های کاشت مو نیز این امکان را فراهم نمی کنند.

بنابراین برای ایجاد تراکم مویی بیشتر از 14 هزار گرافت، باید این عمل را دو مرتبه در فواصل زمانی مشخص شده توسط پزشک تکرار کرد.

بخش پایانی

در مرکز موی ایندرا بررسی کردیم که آیا بانک مو قابل ترمیم است؟ و یا خیر. با وجود مطالب ارائه شده در مرکز موی ایندرا توصیه ما این است که کاشت مو را حتما زیر نظر متخصصین کار بلد انجام دهید تا هم نتیجه ایده آلی دریافت کنید و هم به بانک موی شما آسیبی وارد نشود.

مرکز موی ایندرا در تهران قادر است تا کاشت مو را به بهترین شکل ممکن برای شما هموطنان عزیز زیر نظر بهترین متخصصین انجام دهد که در صورت تمایل می توانید به این مرکز مو مراجعه کنید و از خدمات حرفه ای آن بهره مند گردید.

در صورت تمایل برای پیوند مو در مرکز موی ایندرا کافی است تا با ما از طریق تلفن های تماس در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا