دانستنی

ایا ماینوکسیدیل باعث ریزش ریش میشود؟

ماینوکسیدیل چیست؟ ایا ماینوکسیدیل باعث ریزش ریش میشود؟ جایگزین ماینوکسیدیل چه می باشد؟ در مرکز موی ایندرا به این منظور با ما همراه باشید.

ریزش مو نه تنها برای موهایی که بر روی سر وجود دارند به وقوع می پیوندد بلکه در بسیاری از مواقع دلایلی که باعث ریزش موی سر می شوند، موهای بخش های دیگر بدن انسان را نیز دچار مشکل می کنند و باعث ریزش آنها می شوند.

ریش ها و یا همان محاسن که در آقایان از اهمیت زیادی برخوردار هستند در بسیاری از مواقع دچار ریزش می شوند. این مساله برای آقایان بسیار ناخوشایند است و کسانی که با این مشکل مواجه اند به فکر راه حلی برای قطع ریزش ریش و درمان آن هستند.

در این خصوص روش های مختلفی وجود دارد که به درمان ریزش ریش کمک می کند و با به کار بردن آنها می توان جلوی ریزش ریش ها را گرفت و یا به ترمیم انها پرداخت.

از این جهت کسانی که از ماینوکسیدیل و کاربرد آن اطلاعی ندارند، با این پرسش مواجه می شوند که ایا ماینوکسیدیل باعث ریزش ریش میشود و یا خیر.

ماینوکسیدیل چیست؟

ماینوکسیدیل یک محلول مایع است که به صورت موضعی مورد استفاده قرار می گیرد و از آن به منظور درمان ریزش مو و تقویت رشد موها استفاده می شود. از این داروی موضعی در قدیم برای امور درمانی دیگری استفاده می شده است اما به مرور زمان به قابلیت تقویت رشد مو در آن پی برده شد و از آن به بعد ماینوکسیدیل را به عنوان یک داروی موضعی برای ترمیم مو و تقویت رشد مو مورد استفاده قرار دادند.

 

درخواست مشاوره

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

ایا ماینوکسیدیل باعث ریزش ریش میشود؟

ایا ماینوکسیدیل باعث ریزش ریش میشود؟

مسلما کسانی که از ماینوکسیدیل شناخت کافی ندارند از این موضوع مطلع نیستند که ماینوکسیدیل باعث ریزش ریش می شود و یا رشد آن. در این رابطه باید بگوییم که استفاده از ماینوکسیدیل باعث ریزش ریش نمی شود بلکه با استفاده از آن میتوان ریش را تقویت کرد و به رشد موهای محاسن افزود.

ماینوکسیدیل شاید بتواند به تقویت و رشد ریش کمک کند، اما نمی توان آن را به عنوان یک گزینه مناسب در جهت ترمیم ریش به حساب آورد،زیرا این روش با عوارضی همراه است و می تواند مشکلاتی را برای آقایان از قبیل: کاهش میل جنسی به وجود آورد.

از طرف دیگر بازدهی و دریافت نتیجه حاصل از این روش بسیار طولانی است و مدت زمان زیادی برای دریافت نتیحه حاصل از آن باید صبوری کرد. علاوه بر آن نتایج حاصل از ماینوکسیدیل بر روی ریش فقط تا زمانی وجود دارند که ماینوکسیدیل استفاده شود و در صورتی که مصرف آن قطع شود، نتایج آن نیز از بین می رود.

جایگزین ماینوکسیدیل چیست؟

بر اساس شرایط و ویژگی های ماینوکسیدیل در خصوص ترمیم ریش، استفاده از روش های جایگزین گزینه مناسب تری هستند؛ به عنوان مثال: اسکالپ ریش یک روش بسیار ایده آل برای ترمیم ریش در آقایانی است که قصد دارند به صورت آنی از نتیجه ترمیم ریش برخوردار شوند.

در روش اسکالپ ریش با استفاده از دستگاه مخصوصی خطوطی شبیه به ریش بر روی صورت ایجاد می شوند که به این شکل محاسن را پرپشت تر جلوه می دهند.

اسکالپ ریش از نظر نحوه اجرایی دقیقا همانند روش میکروبلیدینگ ابرو است و کسانی که میکروبلیدینگ انجام داده باشند، می توانند به خوبی روش اسکالپ ریش را دریابند.

اسکالپ ریش یک روش کم تهاجمی است که هیچ گونه درد وخونریزی به همراه ندارد و سختی را برای آقایان به وجود نمی اورد.

اسکالپ ریش از ماندگاری خوبی برخوردار است و نتایج حاصل از آن به مدت زیادی باقی می ماند. از طرف دیگر با از بین رفتن نتایج حاصل از آن پس از سال ها می توان برای ترمیم اسکالپ ریش اقدام کرد.

مزایای اسکالپ ریش چیست؟

اسکالپ ریش با مزیت های زیادی همراه است که به برخی از آنها در قسمت های فوقانی تا حدودی اشاره شد. سایر مزیت های این روش را نیز به صورت زیر میتوان در نظر گرفت:

  • نیاز به صرف هزینه بسیار اندک و مقرون به صرفه
  • کوتاه بودن عملیات اسکالپ ریش
  • دریافت نتیجه آنی و عدم نیاز به صبوری برای دریافت نتیجه
  • برخوردار بودن از کوتاه ترین دوره نقاهت
  • عدم ایجاد عارضه جسمی و مشکل برای آقایان
  • عدم وجود محدودیت سنی در به کار بردن این روش
  • ایجاد ظاهر بسیار طبیعی و افزایش زیبایی چهره
  • امکان ایجاد تراکم مورد نظر آقایان
  • و….

تفاوت ماینوکسیدیل و اسکالپ ریش چیست؟

در میان روش های ماینوکسیدیل و اسکالپ ریش که هر دو به یک دلیل مشابه به کار می روند، تفاوت هایی وجود دارد که مهم ترین تفاوت های آنها به شرح زیر هستند:

ماینوکسیدیل یک روش غیر تهاجمی است که هیچ گونه دردی را به همراه ندارد در حالی که اسکالپ ریش به عنوان یک روش کم تهاجمی شناخته می شود که تحت بی حسی موضعی انجام می شود.

ماینوکسیدیل باعث به وجود امدن یک نتیجه آنی نمی شود اما اسکالپ ریش یک روش با نتیجه آنی برای ترمیم ریش محسوب می شود که پس از پایان یافتن عملیات اسکالپ می توان از نتیجه آن بهره برد.

نتیجه حاصل از اسکالپ ریش تا مدت های بسیار زیادی باقی می ماند در حالی که نتیجه ماینوکسیدیل تنها تا زمان استفاده از محلول موضعی وجود خواهد داشت.

هزینه مورد نیاز برای استفاده از اسکالپ ریش در کوتاه مدت بیشتر از ماینوکسیدیل است اما در بلند مدت یک روش مقرون به صرفه تر خواهد بود زیرا تا سال ها به ترمیم آن نیازی نیست در حالی که محلول ماینوکسیدیل باید دائما خریداری شود.

کلام پایانی در مورد ایا ماینوکسیدیل باعث ریزش ریش میشود؟

در مرکز موی ایندرا بررسی کردیم که ایا ماینوکسیدیل باعث ریزش ریش میشود؟ و یا خیر.

بر اساس نتایج به دست امده دریافتیم که این محلول باعث ریزش ریش نمی شود و تقویت ریش را به همراه دارد اما با وجود ویژگی های نهفته در این روش، انواع روش های دیگر ترمیم ریش مانند: اسکالپ ریش گزینه مناسب تری در نظر گرفته می شوند.

در مرکز موی ایندرا که یک مرکز کاملا تخصصی و حرفه ای در زمینه خدمات پوست و مو است، می توانید اسکالپ ریش را به بهترین شکل ممکن انجام دهید و نتیجه مناسبی دریافت کنید.

نوشته های مشابه

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا