دانستنی

ایا استرس باعث ریزش مو میشود؟

چه عواملی باعث ریزش مو می شوند؟ ایا استرس باعث ریزش مو میشود؟ چگونه میتوان ریزش مو به دلیل استرس را تحت کنترل قرار داد؟ برای اینکه از این پرسشها اطلاعاتی به دست آورید، با ما در مرکز موی ایندرا همراه باشید.

بیماری های مختلفی در جهان وجود دارند که برخی از آنها نادرند و برخی دیگر شایع هستند.

ریزش مو از شایع ترین مشکلاتی است که بانوان و آقایان و حتی کودکان با آن مواجه می شوند. این مشکل در سراسر جهان عده زیادی را به خود درگیر کرده است و عوامل متعددی باعث بروز آن می شوند.

چه عواملی باعث ریزش مو می شوند؟

از مهم ترین عواملی که موجب ریزش مو در بانوان، آقایان و کودکان می شوند باید به موارد زیر اشاره داشت:

  • بیماری های ژنتیکی و ارثی
  • بیماری های هورمونی
  • رژیم غذایی نامناسب
  • کمبود ویتامین، پروتئین و مواد معدنی در بدن
  • شست و شوی نادرست مو
  • استفاده بیش از حد از مواد شوینده وحالت دهنده مو
  • استرس و بیماری های عصبی
  • ابتلا به آلوپسی
  • آلودگی هوا و آلودگی آب
  • و….

ایا استرس باعث ریزش مو میشود؟

ایا استرس باعث ریزش مو میشود؟

همان طور که در بخش فوق اشاره شد، یکی از عوامل ابتلا به ریزش مو استرس است.

استرس یک مشکل عصبی محسوب می شود که بر اساس آن نه تنها مشکلی همچون ریزش مو به وجود می آید بلکه بیماری های دیگری نیز همچون ام اس و یا پسوریازیس نیز در افراد ایجاد می گردند.

درخواست مشاوره

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

به عبارت دیگر می توان گفت که استرس یک مشکل عصبی جدی و خطرناک است که در بسیاری از مواقع به آن اهمیت داده نمی شود اما در صورتی که این بیماری تحت درمان قرار نگیرد، مشکلات زیادی ایجاد می شوند که از شایع ترین آنها نیز ریزش مو است.

چگونه می توان ریزش مو به دلیل استرس را تحت کنترل قرار داد؟

مراحلی که برای درمان ریزش موی ناشی از استرس باید طی شوند، از قبیل زیر هستند:

مرحله اول

کسانی که به دلیل استرس به مشکل ریزش مو مواجه شده باشند باید در ابتدا به متخصص پوست و مو مراجعه کنند تا دلیل ریزش موی انها تشخیص داده شود. در صورتی که پزشک صحت این موضوع را اعلام کند که ریزش مو بر اساس استرس به وجود امده است، باید برای درمان این بیماری اقدام کرد.

برای درمان و کنترل استرس می توان به متخصصین و روان شناسان مراجعه کرد و در صورت نیاز داروهایی را مصرف کرد تا استرس تحت کنترل قرار بگیرد و درمان شود.

پس در صورت مواجه شدن با همچین مشکلی درمان کردن استرس در اولویت امور قرار می گیرد.

مرحله دوم

در مرحله دوم لازم است تا ریزش مو تحت کنترل قرار بگیرد و از بروز آن جلوگیری شود. در این خصوص باید تحت نظارت متخصص پوست و مو قرار گرفت. پزشک بر اساس وضعیت فرد ممکن است که داروهایی را به او تجویز کند و یا از روش های ترمیم مو برای بیمار استفاده کند.

در صورتی استفاده از روش های ترمیم مو تجویز می شوند که بیمار میزان زیادی از موهای خود را از دست داده باشد. با ازدست رفتن موهای بسیار زیاد در فرد باید برای ترمیم مو اقدام کرد زیرا در این شرایط استفاده از داروهای جلوگیری از ریزش مو تاثیر گذار نخواهند بود.

انواع روش های ترمیم ریزش مو به دلیل استرس

مهم ترین روش هایی که برای ترمیم مو به کار می روند نیز از قبیل زیر هستند:

کاشت مو

در روش کاشت مو باید گرافت های مویی از بانک مو برداشته شوند و به نواحی خالی سر فرد پیوند زده شوند. در این روش نیاز است تا فرد بانک موی مناسبی در سر خود داشته باشد.

در صورتی که بانک مو مناسب نباشد، امکان پیوند مو برای فرد وجود نخواهد داشت.

کاشت مو روشی است که نتیجه حاصل از آن پس از مدت شش ماه ظاهر می شود و برای دریافت نتیجه حاصل از آن به صبر و بردباری نیاز است.

پروتز مو

کسانی که به دلیل استرس ریزش مو پیدا کرده باشند، از روش پروتز مو نیز می توانند استفاده کنند. پروتز مو یک روش غیر دائمی و موقتی برای ترمیم مو محسوب می شود که هیچ گونه درد و خونریزی بر اساس آن ایجاد نمی شود.

پروتز مو به گونه ای است که در آن موهای طبیعی و یا مصنوعی بر روی لایه مشبکی قرار داده می شوند و سپس به این شکل بر روی سر قرار می گیرند.

لازم به ذکر است که در این روش هیچ نیازی به بانک مو نیست.

مزوتراپی مو

مزوتراپی مو نیز روشی است که برای ترمیم موی ناشی از استرس میتوان از آن استفاده کرد. در مزوتراپی مو موادی که برای رشد و تقویت مو مورد نیاز هستند، یعنی ویتامین ها، پروتئین ها و مواد معدنی به صورت موضعی بر روی سر تزریق می شوند.

با وارد شدن مواد حاصل از مزوتراپی به لایه میانی پوست سر، رشد موها تقویت می شود و جلوی ریزش مو به دلیل استرس گرفته می شود.

کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی مو که از دیگر روش هایی است که در مرکز موی ایندرا انجام می شود،

روشی است که در آن کربن دی اکسید را به لایه میانی پوست سر وارد می کنند. گاز کربن دی اکسید وارد شده به پوست سر باعث تحریک رشد مو می شود.

سپس گاز هایی که به بدن وارد شده اند، از آن خارج می شوند و هیچ مشکلی را برای بدن به وجود نمی آورند.

سخن پایانی در مورد ایا استرس باعث ریزش مو میشود؟

در مرکز موی ایندرا به بررسی این موضوع پرداختیم که ایا استرس باعث ریزش مو میشود و یا خیر. با وجود بررسی های صورت گرفته در این زمینه برای اینکه از ریزش مو به دلیل استرس جلوگیری کنید، در ابتدا سعی کنید که سطح و میزان استرس را در بدن خود کنترل کنید و جلوی آن را بگیرید.

در صورتی که قادر به کنترل این مشکل در خود نبودید، به مراکز زیبایی مو همچون مرکز موی ایندرا مراجعه کنید. در این مرکز پزشکان متخصص پوست و مو وضعیت شما را تحت بررسی قرار می دهند و به بهبود وضعیت شما کمک می کنند.

نوشته های مشابه

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا