ریزش مو

انواع ریزش مو

آیا انواع ریزش مو را می شناسید؟ آیا از علل بروز انواع ریزش مو مطلع هستید؟ آیا میخواهید که نوع ریزش موی خود را بشناسید؟ ریزش مو به دلایل مختلفی به وجود می آید و انواع متفاوتی دارد که برخی از انواع ریزش مو را در مرکز موی ایندرا مورد بررسی قرار می دهیم که از الگوهای ریزش مو محسوب می شوند و ویژگی های متفاوتی دارند. به این منظور تا بخش پایانی این مطلب ما را همراهی کنید.

عللی که باعث بروز ریزش مو در افراد یعنی در بانوان، آقایان و حتی کودکان می شوند بسیار متفاوت هستند  و زمانی که انسان ها با بروز مشکل ریزش مو مواجه می شوند باید به پزشک مراجعه کنند تا به کمک پزشک بتوانند علل و نوع ریزش موی خود را دریابند و در جهت درمان و یا ترمیم مو بر آیند.

انواع ریزش مو چیست؟

ریزش مو ممکن است به صورت ژنتیکی و وراثتی و یا به دلیل بروز مشکلات هورمونی باشند که در چنین مواقعی مهم ترین انواع الگوهای ریزش مو که به وفور در جامعه دیده می شوند به شرح زیر می باشند:

ریزش موی آندروژنیک

ریزش موی آندروژنیک به نوعی از ریزش مو گفته می شود که بر اساس مشکلات ژنتیکی به وجود می آید و زمینه ارثی و وراثتی برای آن وجود دارد. این مدل از ریزش مو را میتوان با مراجعه به متخصصین پوست و مو در مرکز موی ایندرا درمان کرد و یا چنانچه برای درمان آن دیر اقدام شده باشد امکان استفاده از روش های ترمیم مو برای آن وجود خواهد داشت.

ریزش موی زنانه

ریزش مو با الگوی زنانه معمولا با افزایش سن و با وارد شدن به سنین یائسگی به وجود می آید. در الگوی ریزش موی زنانه معمولا شاهد طاسی کامل سر نخواهیم بود بلکه فقط تارهای مویی نازک و ضعیف می شوند و از تراکم مو کاسته می گردد. این مدل از جمله انواع ریزش مو محسوب می شود که قابل کنترل و درمان است اما باید هرچه زودتر برای انجام این کار اقدام شود تا شرایط خوبی وجود داشته باشد.

ریزش موی مردانه

الگوی ریزش موی مردانه بعد از سنین بلوغ ایجاد می شود که در این مدل، ابتدا موهایی که در اطراف شقیقه وجود دارند شروع به ریزش می کنند و کم کم به سمت قسمت های فوقانی سر پیش می روند.

با این وجود اگر شاهد ریزش مو در اطراف شقیقه های خود بودید، فورا برای درمان اقدام کنید زیرا این نوع ریزش در مدت زمان طولانی به وقوع می پیوندد و زمان زیادی طول می کشد تا به بخش های فوقانی سر سرایت کند.

درخواست تماس

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

ریزش موی سکه ای

یکی دیگر از انواع ریزش مو را می توان الگوی ریزش سکه ای نام برد که از انواع اختلالات آلوپسی محسوب می شود و به دلیل اختلالات گلبول های سفید بدن به وجود می آید که فولیکول های مو را به عنوان عامل خطرناک برای بدن در نظر می گیرند و به انها حمله می کنند.

در این نوع ریزش مو، بخش هایی از موهای سر و یا بدن به صورت سکه ای و دایره ای شکل شروع به ریزش می کنند.

 

انواع ریزش مو

 

ریزش موی تلوژن افلوویوم

ریزش مو از نوع تلوژن افلوویوم به این شکل است که در آن موهای سر به صورت دسته جمعی وارد مرحله استراحت می شوند و روزانه مقادیر زیادی از آنها از بین می روند. اما پس از مدتی دوره استراحت آنها تمام می شود و موها مجددا به مرحله رشد وارد می شوند که این مسائل باعث می شود تا رشد موها مجدد شروع شود؛ در نتیجه این مشکل باعث ریزش موی کامل و یا طاسی سر کامل نمی شوند.

لازم به توضیح است که اصلی ترین علل بروز این نوع ریزش مو، اختلال در عملکرد تیروئید، کم خونی، کمبود آهن و یا زایمان و جراحی است.

ریزش موی آناژن افلوویوم

آناژن افلوویوم نوع دیگری از ریزش مو است که به دلیل قرار گرفتن در معرض شیمی درمانی به وجود می آید. به صورت کلی هر ریزش مویی که به دلیل مصرف داروها و یا قرار گرفتن در معرض پرتو درمانی و شیمی درمانی به وجود آمده باشند از این گروه محسوب می شوند.

شیمی درمانی مواد شیمیایی بسیار قوی را به بدن انسان وارد می کند که بر روی فولیکول های مو تاثیر می گذارد و ریزش موی سراسری بدن را به وجود می آورد. اما پس از دوره نه چندان طولانی با بهبود یافتن شخص، رشد موهای او مجددا آغاز می شود و سلامتی مو را به دست می آورد.

آلوپسی آره آتا

آلوپسی آره اتا یکی دیگر از انواع الگوهای ریزش مو است که به صورت ژنتیکی و وراثتی به وجود می آید و مبتلایان به آن نه تنها بزرگسالان بلکه کودکان نیز هستند. با بروز این نوع ریزش مو فرد احساس دردی را در خود نخواهد داشت ولی موهای او در دسته های کوچک شروع به ریزش می کنند.

آلوپسی زخمی

ریزش مو در انواع دیگری نیز وجود دارد که به آن آلوپسی زخمی می گویند. در آلوپسی زخمی بروز التهابات پوستی بر روی سر باعث می شود که موها از بین بروند و ریزش مو به وجود آید. این نوع ریزش مو در صورتی که تحت کنترل و درمان قرار نگیرد می تواند به طاسی سر کامل تبدیل شود و بسیار خطرناک است. بنابراین باید حتما آن را در کوتاه ترین زمان ممکن تحت درمان و کنترل قرار دهید.

بخش پایانی مرکز موی ایندرا

انواع ریزش مو و الگوهای مختلف آن را بررسی کردیم تا شناخت کافی از آنها داشته باشید.

در صورتی که میخواهید از نوع الگوی ریزش موی خود مطلع شوید و به درمان آن بپردازید، در مرکز موی ایندرا از متخصصین ما راهنمایی دریافت کنید؛ علاوه بر آن در این مجموعه تخصصی می توانید به ترمیم موهای از دست رفته خود نیز بپردازید و مشکل ایجاد شده را برطرف کنید.

کاشت مو، پروتز مو، کربوکسی تراپی مو، مزوتراپی مو، پی آر پی مو و … تماما از روش هایی هستند که مرکز موی ایندرا در جهت ترمیم مو برای هموطنان عزیز ما به کار می برد.

بیشتر بخوانید

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
ارتباط از طریق واتساپ مسنجر اینستاگرام تلگرام اسکایپ مکالمه تلفنی پیامک ایمیل
×
مکالمه تلفنی
باز کردن بستن