اسکالپ

اسکالپ کف سر چیست؟

به جرات می توان گفت که 70 درصد زیبایی صورت به موهای سر بستگی دارد. زمانی که موها پرو خوش حالت باشد، چهره فرد جذابیتی خاص به خود می گیرد. اما افرادی هستند که در اثر عوامل مختلف از جمله بیماری های آلوپسی، بیماری های پوستی قارچی، ژنتیک و یا دیگر عوامل موهای خود را از دست می دهند. در این شرایط اسکالپ کف سر یک گزینه بسیار عالی برای جبران این موهای از دست رفته است. مرکز موی ایندرا با معرفی اسکالپ کف سر، شما را هر چه بیشتر با این شیوه آشنا می کند. پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

اسکالپ کف سر چیست؟

اسکالپ کف سر یا هاشور کف سر، یک روش ایمن و بدون دردسر برای جبران کمبود مو و رفع طاسی در افراد است. مردان و زنان زیادی از نبود و یا کم پشت بودن موهای خود ناراضی هستند. کاشت مو یا ترمیم مو نیز برای تمامی افراد میسر نیست. از این رو اسکالپ کف سر یک خبر خوشایند برای این دسته از افراد است. فضاهای خالی بر روی سر توسط هاشور زدن رفع می شود.

اگر بخواهیم به صورت تخصصی اسکالپ کف سر را شرح دهیم باید گفت که به منطقه کف سر، اسکالپ گفته می شود. در بیشتر جاها اسم میکرواسکالپ را می شنوید، میکرو به معنای هاشور زدن کف سر است.

اسکالپ کف سر برای چه افرادی مناسب است؟

 • افرادی که نمی توانند کاشت مو یا پروتز مو را انجام دهند.
 • اشخاصی که از ریزش مو و طاسی مقطعی رنج می برند.
 • برای افرادی که دارای خط اسکار، شکستگی سر و یا زخم خاصی بر روی سر هستند و آن قسمت قابلیت خونرسانی ندارد.
 • برای بیمارانی که دچار بیماری آلوپسی آره آتا نوع سکه ای هستند.

مزایای اسکالپ کف سر

فواید و مزایای هاشور کف سر تنها به چند مورد خاص خلاصه نمی شود. با کمک این فرایند، ظاهر افراد به حالت طبیعی قبل باز می گردد و موهای آن ها به صورت پرپشت دیده می شود. برترین مزایای اسکالپ کف سر شامل موارد زیر است:

 • کم بودن هزینه هاشور کف سر نسبت به دیگر روش های ترمیم مو
 • نیازی به بیهوشی و اتاق عمل ندارد.
 • از جذابیت های اسکالپ کف سر به برگشت پذیری آن می توان اشاره کرد. یعنی در صورتی که فرد از هاشور کف سر راضی نباشد، بعد از چند ماه به طور کامل محو خواهد شد.
 • این روش عوارض آن چنانی و خاصی ندارد.
 • نیازی به دوره نقاهت ندارد.
 • چهره و قیافه فرد بعد از انجام اسکالپ کف سر، عادی و نرمال است.
 • نیازی به انجام آزمایش های خاص و انجام عمل لیزر نیست.

اسکالپ کف سر چگونه انجام می شود؟

هاشور کف یا میکرو اسکالپ یک روش فوق العاده برای بیشتر کردن تراکم موها است. برای شروع کار، پزشک بایستی رنگ موی طبیعی فرد را با جوهر اسکالپ مطابقت دهد. زمانی که سایه ها تیره تر از رنگ طبیعی شود، حالت مصنوعی به چهره فرد می دهد. البته این نکته را فراموش نکنید که نیازهای هر مشتری مختص به اوست و پزشک آن را تشخیص می دهد.

برای انجام هاشور کف سر نیاز است که فرد متقاضی چند بار به مرکز مو مراجعه کنند. اولین جلسه که مربوط به مشاوره متخصص با فرد است و اطلاعات لازم را در این خصوص به او داده می شود. بعد ازتصمیم گیری نوبت به معاینه حضوری خواهد بود. پس از اینکه متخصص ها مشکل را پیدا کردند، بهترین روش را برای جبران موهای کم شده انتخاب خواهد شد. جلسه دوم مربوط به پر کردن جزییات و نقاط خالی بیشتر سر است. یعنی متخصص با دقت فراوان جاهای خالی کف سر را پر می کند.

مراقبت های پس از اسکالپ کف سر

با مراقبت های تجویز شده و جوابدهی های سریع  بدون شک بهترین نتیجه را برای ترمیم مو و جبران موهای کم شده را بدست می آورید. اما در اصل چند نکته مهم در مراقبت های پس از اسکالپ کف سر  شامل موارد زیر است:

 • تا زمانی که کف سر ترمیم نیافته است، نباید به آن مناطق دست زد. سوزن، پوست سر را سوراخ می کند بنابراین تا زمانی که بهبود پیدا نکرده است، بایستی مراقب های خود را جدی گرفت.
 • تا سه روز بعد از انجام هاشور کف سر از حمام رفتن امتناع کنید.
 • از ورزش کردن در فضای باز و آفتابی خودداری کنید. هر نوع فعالیتی که باعث ایجاد تعریق در سر شود، از آن اجتناب کنید.
 • برای افرادی که اندکی حساس هستند می توان آن را دلسوزی قلمداد کرد.
 • از قرار گرفتن در ناحیه هایی آفتابی خودداری کنید.
 • میکرو اسکالپ کف سر برای درمان طاسی و کم پشتی مو از این تاتو ها استفاده می کنند.
 • هاشور کف سر باعث خواهد شد که فولیکول های سالم مو تحریک شود و دوباره شروع به رشد کند.

مدت ماندگاری هاشور کف سر چقدر است؟

مدت ماندگاری هاشور کف سر به چند عامل مهم بستگی دارد از جمله نحوه کاشت رنگ دانه، جنس پوست، میزان چربی سر، میزان بازسازی پوست، سن فرد و رنگی که این شخص برای موی خود انتخاب می کند. اما در مجموع با مراقبت های اصلی و هماهنگ شده با فرد متخصص می توانید اسکالپ را برای 2 تا 4 سال داشته باشند. بعد از این مدت در صورت تمایل می توانید دوباره آن را تمدید کنید.

سخن پایانی

مرکز موی ایندرا تخصصی ترین و به روز‌ ترین مرکز راهنمای کاشت مو ، ترمیم موهای خشک و وز  و اسکالپ در ایران می باشد. شما با مراجعه به مراکز مو ، زیر نظر متخصص پوست و مو درمان خواهید شد.

عمل های زیبایی و خدمات زیبایی از قبیل جراحی پلاستیک بینی، کاشت مو، ترمیم مو، پروتز سینه، لیپوماتیک و خیلی موارد دیگر، این روزها با پیشرفت چشم گیر علم روز دنیا به آسانی امکان پذیر است. اسکالپ سر آقایان نیز از دیگر خدمات زیبایی است که مورد رضایت افراد واقع شده است.

نوشته های مشابه

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا