دانستنی

اسکالپ سر بهتر است یا کاشت مو

آیا اسکالپ سر بهتر است یا کاشت مو

اگر دچار ریزش مو شده اید، حتما محصولات گوناگون مو را امتحان کرده اید و در خصوص کاشت مو و میکرواسکالپ سر اطلاعاتی به گوشتان رسیده است. این روش ها برای بازگرداندن مو به سر و داشتن ظاهر موهایی پرپشت مناسب ترین گزینه می باشد ولی کدام روش مناسب تر است جای سوال است، در ادامه مقاله مناسب ترین راه را به شما معرفی می کنیم.

روش کاشت مو

کاشت مو شامل پیوند یا انتقال مو به نقاط طاس سر است یک نوع روش جراحی و کم تهاجم می باشد. عمل پیوند مو احتیاج به هیچ گونه بیهوشی ندارد و فقط با بی حسی های موضعی در پوست سر صورت می گیرد. چند روش کاربردی برای انجام این فرآیند وجود دارد که عبارتند از: استخراج واحد فولیکولی یا FUE، SUT و روش کاشت میکروفیت است. در روش های جدید تر مثل میکروفیت، نحوه انجام پیوند دقیق تر، سریع تر و با درد و دوران نقاهت پایین تری صورت می گیرد. کلیه روش های کاشت مو احتیاج به پزشک متخصص ماهر و تیم حرفه ای دارد و نتیجه ای که دارد موهای جدید دائمی می باشند. البته تحت شرایطی امکان دارد که پیوندها بعد از گذشت زمان شکست بخورند و ظاهر طبیعی اتفاق نیوفتد که این حالت همیشه زمانی که به مراکز نامعتبر و غیر بهداشتی مراجعه کنید اتفاق می افتد.

اسکالپ سر بهتر است یا کاشت مو

روش میکرواسکالپ سر

میکرو اسکالپ روشی است که در آن تقریبا مقدار کمی رنگدانه طبیعی در ناحیه دچار ریزش یا طاس سر افزوده می شود. بنابراین برای انجام این روش زمانی که به یک مرکز زیبایی حرفه ای و باتجربه مراجعه کنید نتیجه طبیعی تر می شود. میکرواسکالپ سر مثل تاتو نمی باشد و تفاوت های زیادی با آن دارد، در روش میکرواسکالپ تجهیزات تخصصی و بسیار ظریف تر مورد استفاده قرار می گیرد و به علت وارد نمودن رنگدانه در لایه بالاتر پوست نتیجه آن به صورت دائم نمی باشد و به ترمیم احتیاج دارد. همانگونه که اشاره کردیم در این روش از رنگدانه های طبیعی بکار می گیرند که خطرات روش های خالکوبی را ندارد و با استفاده از تجهیزات مخصوص ظاهری مشابه موهای طبیعی ایجاد می شود.

کاربرد میکرواسکالپ سر

روش اسکالپ کاربردهای گوناگونی دارد که به همین دلیل افراد این روش را انتخاب می کنند. این کاربرد ها شامل موارد زیر هستند:

  1. کسانی که بانک موی خوبی ندارند و موی آنها برای کاشت مو مناسب نمی باشد.
  2. کسانی که از بیماری آلوپسی رنج می برند.
  3. خانم هایی که موهای کم پشتی دارند.
  4. افرادی که نمی خواهند روش کاشت مو جراحی را انتخاب کنند.

اسکالپ سر بهتر است یا کاشت مو

مقایسه روش کاشت مو و میکرواسکالپ سر

1- مدت زمان انجام هر روش چقدر است؟

انجام فرآیند کاشت مو با توجه به وضعیت و میزان طاسی سر هر فرد حدود 4 الی 8 ساعت زمان احتیاج دارد. این روش به بیهوشی احتیاج ندارد پس در نتیجه فرد پس از پایان پیوند می تواند به منزل خود برگردد، بهتر است شخصی همراه متقاضی باشد. رشد موهای کاشته شده از ماه 3 یا 4 آغاز می شود و نتیجه پایانی کاشت مو را می توانید در ماه های 10 یا 12 بعد از پیوند مشاهده نمایید.

درخواست مشاوره

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

میکرواسکالپ سر طبق اندازه ناحیه طاسی از 2 تا 3 ساعت زمان احتیاج دارد، ولی در بعضی موارد  به 1 یا 2 جلسه ترمیمی بعد از گذشت یک یا دو ماه استراحت احتیاج دارد. نتیجه پایانی را می توانید بلافاصله بعد از جلسه آخر مشاهده کنید و بعد از گذشت 1 تا2 سال نتایج رفته رفته کم رنگ تر می شود و نیاز به ترمیم دارد.

2- هر کدام از روش ها چقدر دردناک می باشند؟

در هنگام عمل کاشت مو، فرد دردی را حس نمی کند چون در قسمت های بانک مو و ناحیه گیرنده بی حسی موضعی زده می شود. فرد مراجعه کننده درد بسیار کمی به مدت سه تا چهار روز خواهد داشت و امکان دارد پزشک برای تسکین داروهای مسکن تجویز نماید.

در روش میکرواسکالپ سر واکنش و درد برای هر فردی متفاوت می باشد، بسیاری از متقاضیان می گویند که این روش درد کمی دارد. به دلیل اینکه فرآیند میکرو اسکالپ سر مشابه انجام تاتو نمی باشد، پس درنتیجه زیاد دردناک نمی باشد چون با SMP، رنگدانه ها در لایه بالایی پوست قرار می گیرند.

3- کدام روش ها موثر تر هستند؟

کاشت مو از لحاظ بالینی یک روش تهاجمی می باشد ولی با پیشرفت هایی که در تجهیزات و روش های انجام آن صورت گرفته است می توان گفت که علاوه بر کاهش درد در هنگام یا پس از پیوند، زمان انجام آن نیز کم تر شده و دوران نقاهت پیوند مو کاهش یافته است. در روش های قدیمی کاشت مو مثل FUT که برداشت گرافت به روش نواری صورت می گرفت جای زخم ها و بخیه تا مدت زیادی باقی می ماند، ولی در روش های جدید به ویژه کاشت مو به روش میکروفیت، برداشت گرافت با استفاده از ابزارهای بسیار دقیق و ظریف و به صورت دانه ای صورت می گیرد. این روش هیچ جای زخمی در ناحیه بانک مو به وجود نمی آورد، و در محل های پیوند نیز نقطه های بسیار ریز و قرمزی ایجاد می شود که با رعایت دستورالعمل های مراقبتی بعد از یک هفته بهبود پیدا می کنند.

اسکالپ سر بهتر است یا کاشت مو

شما با مراجعه به یک مرکز معتبر و یک پزشک کاشت مو ماهر، می توانید نتیجه ای کاملا طبیعی و دائمی را دریافت کنید. موهای کاشته شده مثل موهای طبیعی رشد می کنند و در برابر ریزش مقاوم هستند؛ در صورت برخورداری متقاضی از شرایط کاندیدای مناسب کاشت مو و دارا بودن بانک موی کافی و قوی احتیاج به جلسات دوباره کاشت ندارد و فقط  در یک جلسه پیوند مو صورت می گیرد. از سوی دیگر نتیجه میکرواسکالپ سر برای کسانی که دچار ریزش نامتوازن یا نازکی موها در کل سر هستند گزینه بسیار مناسبی است و نتایج طبیعی در پر نشان دادن حجم موها را به دنبال دارد. اصلی ترین تفاوت این دو روش در دائمی بودن نتایج کاشت مو و موقتی بودن میکرواسکالپ است، روش کاشت مو موهایی طبیعی و قابل رشد هستند ولی میکرواسکالپ با افزودن رنگدانه های طبیعی به پوست سر، موجب بهبود مناطق خالی و کم پشت مو می شود.

سخن پایانی

می توانید با مراجعه به مرکز مو ایندرا هیر نتیجه طبیعی و دائمی را در استفاده از این دو روش دریافت نمایید. جهت مشاوره می توانید با ما در تماس باشید.

نوشته های مشابه

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا