کاشت مو

آیا کاشت مو خطر دارد

آیا واقعا کاشت مو خطر دارد؟ عوارض آن کدام است؟ کاشت مو طبیعی یک عمل زیبایی است که در آن فولیکول های مو از قسمتی از سر بیمار استخراج و در نقطه طاس کاشته می شود. کاشت مو ناحیه ورتکس سر مراحل مختلفی دارد.

در این بین، برخی از عوارض احتمالی ممکن است رخ دهد. اما زمانی که یک عمل زیبایی انجام می شود، اگر برخی از عوارض کاشت مو دیده شود، طبیعی است. در این مقاله قصد داریم در مورد عوارض کاشت موی طبیعی صحبت کنیم. بنابراین توصیه می کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه بمانید.

خطرات کاشت مو کدام است؟

برای پاسخ به این سوال که آیا کاشت مو خطر دارد باید گفت که کاشت مو برای شقیقه سر به طور کلی یک روش بی خطر است، اما مانند هر نوع عملی همیشه خطر کمی وجود دارد:

  • خون ریزی
  • عفونت
  • یک واکنش آلرژیک به ماده بیهوشی

جراح شما باید بتواند به سرعت این مشکلات را درمان کند. جراح شما باید توضیح دهد که این مشکلات چقدر محتمل هستند و چگونه درمان می شوند.

ممکن است موهای شما در اطراف پیوند همچنان نازک شوند. جراح شما باید طرح پیوند را طوری برنامه ریزی کند که مطمئن شود موها با گذشت زمان طبیعی به نظر می رسند.

خطرات <yoastmark class=

عوارض کاشت مو در مردان و زنان

آیا کاشت مو خطر دارد؟ میزان عوارض آن چقدر است؟ هر عمل زیبایی علاوه بر فوایدی که دارد ممکن است عوارض جانبی کاشت مو را نیز به همراه داشته باشد. به خاطر داشته باشید که برخی از عوارض، مانند درد خفیف، کاملا طبیعی است و ممکن است پس از کاشت موی معمولی رخ دهد. بنابراین لازم است نکاتی در خصوص عوارض بعد از کاشت مو بیان شود .

درخواست مشاوره

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

مقاله مرتبط: اسکالپ سر بعد از کاشت مو

خطرات و عوارض کاشت مو چیست؟

کاشت مو پر تراکم عوارض بسیار کمی دارد و نسبتاً بی خطر است. البته برخی از خطرات کاشت موی طبیعی به هر نحوی می تواند زندگی فرد را تحت الشعاع قرار دهد.

با توجه به پیشرفت علم و تجهیزات پزشکی، کاشت مو نیز به موازات این پیشرفت در حال پیشرفت است زیرا کاشت موی طبیعی یک روش و هنر نسبتاً جدید است و بنابراین هنوز امکانات زیادی برای بهبود وجود دارد.

البته تا کنون این عمل زیبایی توانسته نتایج طبیعی تری را برای افراد به ارمغان بیاورد.

همانطور که اشاره کردیم کاشت موی طبیعی نیز نوعی جراحی است و به همین دلیل ممکن است بعد از عمل با عوارضی مواجه شوید اما در مرکز موی ایندرا این خطرات کاهش می یابد. میزان عوارض کاشت موی طبیعی تا حد زیادی به مهارت پزشک متخصص بستگی دارد. یعنی هر چه جراح ماهرتر و با تجربه تر باشد، خطر عوارض کاهش می یابد و احتمال عوارض تقریباً صفر خواهد بود.

یک جراح خوب و با تجربه باید به خوبی از عوارض احتمالی و روش های مقابله با آن آگاه باشد تا بتواند با تشخیص روش درمانی صحیح، عوارض پس از کاشت موی طبیعی را برطرف کند.

اکثر عوارض قابل پیشگیری هستند و در صورت استفاده از روش صحیح جراحی و رعایت دستورات پزشک در خصوص مراقبت های بعد از عمل، احتمال بروز آنها بسیار کاهش می یابد. برای جلوگیری از نارضایتی متقاضی از نتایج بعد از عمل، پزشک متخصص در مورد عوارض مشابه قبل از عمل کاشت مو با آنها صحبت می کند.

معرفی عوارض کاشت موی طبیعی

برای رسیده به پاسخ این سوال که آیا کاشت مو خطر دارد یا خیر؟ قصد داریم در مورد عوارض کاشت موی طبیعی صحبت کنیم که این عوارض را می توان به شرح زیر تقسیم کرد:

بیهوشی حین کاشت مو

در ابتدای کار نواحی مورد نظر اهدا کننده مو و کاشت مو بدون تراشیدن مو به صورت موضعی بی حس می شود. البته لازم به ذکر است که بیشتر عوارض بی حسی موضعی مربوط به مقوله روانشناختی یعنی ترس است و کمتر دیده می شود که مراجعه کننده نسبت به مایع بی حس کننده واکنش منفی نشان دهد.

اما برای اطمینان بیشتر پزشک کلینیک تخصصی ایندرا و همچنین متقاضی، قبل از تزریق مایع بی حسی، مقداری از ماده داخل بازو آزمایش می شود تا در صورت عدم حساسیت یا عوارض کاشت مو، پزشک با اطمینان از مایع آزمایش شده برای بی حسی موضعی استفاده کند.

عوارض کاشت مو در حین عمل

در برخی از روش‌های کاشت مو برای بیماران دیابتی یا کاشت مو وسط سر، ممکن است مویرگ‌ها پاره شوند و به دلیل برش‌هایی در نواحی اهداکننده مو، خونریزی خفیف ایجاد شود. پارگی مویرگ ها معمولا گذرا است، اما برای افراد مبتلا به بیماری قلبی می تواند خطرناک باشد.

به همین دلیل کلیه بیماران به ویژه افراد 40 سال به بالا قبل از عمل نوار قلب گرفته می شوند و سپس متقاضی توسط پزشک متخصص در کلینیک پوست ایندرا معاینه می شود. برای اطمینان بیشتر، فشار خون و میزان ضربان قلب افراد در تمام مراحل کاشت مو به‌ویژه در حین عمل و در حین بیهوشی به طور منظم بررسی می‌شود.

عوارض <yoastmark class=

عوارض بعد از کاشت مو

آیا کاشت مو خطر دارد؟ این عوارض شامل موارد زیر هستند:

  • درد
  • خارش
  • سکسکه یا سرفه
  • عفونت
  • جای زخم
  • خونریزی
  • ریزش مو

دلایل این عوارض چیست؟

عمده ترین بروز عوارض بعد از کاشت موی مصنوعی مردانه در تهران به دلیل رعایت نکردن نکات لازم توسط پزشک و متقاضی می باشد. بنابراین در انتخاب پزشک و کلینیک خود دقت کنید. شما می توانید از مهارت های پزشکان مرکز موی ایندرا در زمینه کاشت مو بهره مند شوید و در این کلینیک بهترین نتیجه را بگیرید.

مقاله مرتبط: هزینه کاشت موی مصنوعی چقدر است؟

سخن پایانی

جراحی کاشت مو به طور کلی یک عمل بی خطر در نظر گرفته می شود. خطر این عوارض کم بوده و اکثر افرادی که این روش را انجام می دهند هیچ عارضه جانبی عمده ای را تجربه نمی کنند. با این حال، مانند هر روش پزشکی، برخی از خطرات مرتبط با جراحی کاشت مو وجود دارد.

امیدواریم بتوانید به پاسخ سوال آیا کاشت مو خطر دارد برسید در صورتی که قصد مشاوره دارید می‌توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

نوشته های مشابه

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا