آیا کاشت ابرو ریزش دارد؟

فهرست مطالب

کاشت ابرو چگونه است؟ آیا کاشت ابرو ریزش دارد؟ آیا ریزش بعد از کاشت ابرو طبیعی است؟ چگونه می توان از ریزش ابرو بعد از کاشت جلوگیری کرد؟ در مرکز موی ایندرا از زوایای مختلف به بررسی این موضوع می پردازیم تا  اگر در این زمینه به کسب اطلاعات نیازمند هستید، پاسخ خود را دریابید.

ابروی انسان همانند موی سر دچار ریزش می شود و امروزه ریزش ابرو و یا کم پشت بودن آن از متداول ترین مشکلاتی است که مردم با آن مواجه هستند. اما خوشبختانه در این زمینه جای نگرانی نیست زیرا با پیشرفت علم پزشکی روش هایی برای برطرف کردن این مشکل به وجود امده اند.

یکی از این روش ها کاشت ابرو است که در سال های اخیر سر و صدای زیادی به پا کرده است و بسیار مورد استقبال قرار گرفته است؛ در واقع این روش توجه مردمی که با مشکل ریزش ابرو و یا کم پشتی ابرو مواجه هستند را به خود جلب نموده است و از سوی دیگر پزشکان نیز به میزان زیادی این روش را می پسندند.

کاشت ابرو چگونه است و  چه ویژگی هایی دارد؟

کاشت ابرو یک روش دائمی برای ترمیم کردن ابروها است که برای آن به بانک مو نیاز است؛ در حقیقت در کاشت ابرو گرافت های موی طبیعی فرد مورد نظر از بانک موی او برداشته می شوند و به بخش های خالی ابرو پیوند زده می شوند.

پس از طی شدن دوره درمانی و دوره نقاهت، ابروها جلوه بسیار طبیعی و زیبایی پیدا می کنند و به هیچ وجه غیر طبیعی بودن آنها مشخص نمی شود.

علاوه بر آن در روش کاشت ابرو میتوان هر مدل ابرویی که مد نظر باشد را به وجود اورد و این روش برای تمامی بانوان و آقایان بدون هیچ محدودیت سنی قابل استفاده است.

 

آیا کاشت ابرو ریزش دارد؟

 

از دیگر ویژگی های کاشت ابرو باید به موارد زیر اشاره کرد

  • امکان بهره بردن از آن تا پایان عمر
  • امکان رنگ کردن ابرو و یا اصلاح آن
  • امکان ایجاد تراکم مورد نظر در ابرو
  • عدم نیاز به بیهوشی و جراحی
  • عدم وجود درد و خونریزی
  • عدم ایجاد عارضه برای بدن انسان
  • عدم ایجاد خط اسکار
  • امکان پوشاندن آثار جراحت، بخیه، سوختگی و … بر روی ابرو
  • افزایش زیبایی چهره
  • و…

آیا کاشت ابرو ریزش دارد؟

کاشت ابرو پس  از انجام شدن مرحله کاشت، وارد دوره نقاهت می شود و پس از طی شدن دوره نقاهت نیز مراحلی باید بگذرند تا با رشد ابرو مواجه شوید و نتیجه حاصل از کاشت را مشاهده کنید.

به عبارت دیگر پس از گذشت مدت زمانی در حدود سه ماه ابروهای کاشته شده ریزش پیدا می کنند و گرافت های کاشته شده از دست می روند که این ریزش ابرو کاملا طبیعی است و در صورت مواجه شدن با آن جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

زیرا در این دوره گرافت های پیوند زده در ابرو می ریزند تا از محل کاشت انها گرافت های مویی جدیدی رشد کنند و تار موی جدیدی از محل انها به وجود آیند.

پس از طی شدن این مرحله از کاشت ابرو و پس از چهار ماه از جراحی اولیه کاشت، گرافت های مویی جدید تقریبا به میزان مورد نظر می رسند و به اندازه قابل توجه بلند می شوند.

در این دوره می توان از نتایج از حاصل از کاشت بهره برد و به اصلاح ابروها پرداخت تا مدل مورد نظر را در انها ایجاد کرد.

در چه مواقعی ریزش ابرو بعد از کاشت طبیعی نیست؟

چنانچه بعد از کاشت ابرو در همان روزهای ابتدایی ابروها شروع به ریزش کنند و یا پس از گذشت سه ماه و رشد گرافت های جدید همچنان دچار ریزش باشند، باید دریابید که این نوع ریزش ابرو غیر طبیعی است و باید فورا در این شرایط به پزشک معالج خود مراجعه کنید.

علت ریزش غیر طبیعی ابرو کاشته شده چیست؟

علت ریزش زودهنگام ابرو  های کاشته شده عدم وجود مهارت و تخصص کافی در پزشک است که گرافت های مویی را در جای خود به خوبی قرار نداده است. همچنین عدم رعایت مراقبت های بعد از کاشت ابرو در دوران نقاهت نیز می تواند باعث بروز این مشکل شود.

همچنین در صورتی که ابروها بعد از سه ماه به ریزش خود ادامه دهند، این موضوع می تواند نشان از ضعیف بودن گرافت های مویی جدید باشد که از استحکام کافی برای رشد برخوردار نیستند و به تقویت نیاز دارند.

جلوگیری از ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو

برای اینکه بتوان از ریزش غیر طبیعی ابروی کاشته شده پس از کاشت جلوگیری کرد، معمولا استفاده از داروی موضعی ماینوکسیدیل توصیه می شود که آن را بر روی محل کاشت ابرو به صورت موضعی می ریزند و ماساژ می دهند تا به رشد ابروها کمک کند و موجب تقویت گرافت های مویی ابرو شود.

علاوه بر آن استفاده از قطره تقویت ابرو سریتا نیز می تواند در این زمینه به شما کمک کند. قطره سریتا یک داروی تقویت ابروی گیاهی است که به صورت مایع است و باید آن را بر روی ابرو ماساژ دهید.

در صورت تمایل می توانید از پزشک راهکارهای دیگری نیز در خصوص تقویت گرافت های مویی ابرو دریافت کنید و انها را مورد استفاده قرار دهید.

کلام پایانی

در مرکز موی ایندرا بررسی کردیم که آیا کاشت ابرو ریزش دارد و یا خیر. همچنین به بررسی این مساله پرداختیم که ریزش ابروی کاشته شده طبیعی است و یا خیر. بر اساس مسائلی که در این زمینه مطرح نمودیم، توصیه می کنیم که اگر قصد دارید تا نتیجه حاصل از کاشت ابرو برای شما موفقیت آمیز باشد حتما به مرکز موی ایندرا مراجعه کنید تا زیر نظر بهترین متخصصین در این زمینه پیوند ابرو انجام دهید.

با این وجود از ریزش غیر طبیعی ابروی کاشته شده به دلیل عدم وجود مهارت کافی در پزشک در امان خواهید بود و این مشکل را تجربه نخواهید کرد.

به یاد داشته باشید که مهارت پزشک در این زمینه بسیار حائز اهمیت است و در صورت کم تجربه و کم مهارت بودن پزشک مشکلات دیگری نیز ممکن است که برای شما به وجود آیند.

به عنوان مثال: نامرتب بودن ابروها بعد از کاشت از دیگر مشکلاتی است که به مهارت پزشک وابسته است زیرا پزشک باید ابروها را با زاویه مناسب و با دقت بسیار بالا پیوند بزند تا رشد آنها در زاویه مناسب و صحیح ادامه داشته باشد.

درخواست مشاوره

نام و نام خانوادگی*

پرس و پاسخ

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا