آلوپسی سیکاتریسیل

آلوپسی سیکاتریسیل
آنچه در این مقاله می خوانید!

آلوپسی سیکاتریسیل مطلبی است که قصد داریم تا به شرح آن در مرکز موی ایندرا بپردازیم و اطلاعاتی را در این رابطه به شما هموطنان عزیز انتقال دهیم.

ریزش مو

مساله ای بسیار شایع در جوامع مختلف است که بسیاری از افراد با آن مواجه می شوند و از آن رنج می برند. با ایجاد شدن ریزش مو زیبایی ظاهری افراد تحت تاثیر قرار می گیرد و با از دست رفتن موهای سر و طاسی سر یا کم پشتی مو ها روحیه و اعتماد به نفس افراد تحت تاثیر قرار می گیرد.

آلوپسی چیست؟

آلوپسی یک اصطلاح پزشکی است که به معنای ریزش قسمتی از مو و یا تمامی موها بر روی سر می باشد. به عبارت دیگر افرادی که به آلوپسی مبتلا می شوند، در بخشی از سر و یا تمامی نقاط آن و یا حتی تمامی نقاط بدن دچار ریزش مو می شوند و موهای خود را از دست می دهند.

بسیاری از

علل ریزش مو که در بخش های فوق شرح دادیم، در ابتلا به انواع آلوپسی موثر هستند و می توانند امکان ابتلا به آلوپسی را در افراد مختلف افزایش دهند. به عنوان مثال: استرس و مصرف فست فود ها از جمله مسائلی هستند که بسیار در این رابطه موثر واقع می شوند.

5 نوع آلوپسی

بیماری آلوپسی انواع مختلفی دارد که انواع آن را می توان به شرح زیر در نظر گرفت:

1آلوپسی اره اتا
2آلوپسی توتالیس
3آلوپسی یونیورسالیس
4آلوپسی سکه ای
5آلوپسی سیکاتریسیل

هر کدام از انواع آلوپسی دارای شرایط و ویژگی هایی منحصر به فرد هستند و به همین دلیل آلوپسی در گروه های مختلفی دسته بندی می شود.

آلوپسی سیکاتریسیل

برخلاف آلوپسی آندروژنیک نوعی از آلوپسی است که منجر به ریزش مو میشود ، آلوپسی بیماری خود ایمنی است به صورتی که گلبول های سفید بدن فولیکول مو را بیگانه خطاب کرده و سبب آسیب و از بین بردن فولیکول های مو میشود.

آلوپسی آره آتا انواع مختلفی دارد که در افراد مختلف متفاوت نشان میدهد ، آلوپسی های سیکاتریسیل به ضایعه های پوستی اطلاق می شود که مانند نوع های دیگر آلوپسی  با از بین رفتن فولیکول های مو و رشد غیرقابل برگشت مشخص می شود.

 این نوع آلوپسی

به علت بیماری های مختلف پوستی مانند  لوپوس اریتماتودیسکوئید، لیکن پلان و فولیکولیت ها ایجاد می شود.  این نوع ضایعه های ریزش مو  سبب آلوپسی دائمی می شوند و از نظر ظاهری و ریزش های شدید و دائمی مو را به همراه دارد .

درمان آلوپسی سیکاتریسیل

آلوپسی سیکاتریسیل یا آلوپسی اسکار نوع نادری از این بیماری است که به فولیکول‌های مو آسیب دائمی وارد می‌کند؛ در نتیجه‌ی تخریب تمام فولیکول‌های مو، رشد مجدد موی افراد به ندرت اتفاق می‌افتد، افراد مبتلا به این نوع بیماری آلوپسی باید به طور جدی درمان خود را دنبال کنند.

علت نامگذاری

این بیماری به این نام این است که علاوه بر از بین رفتن فولیکول‌های مو، بافت اسکار و زخم در پوست سر ایجاد می‌شود. این بیماری در دو نوع اولیه و ثانویه و در هر دو جنس مرد و زن رخ می‌دهد. نوع اولیه این بیماری در اثر نقص ایمنی و نوع ثانویه در اثر سوختگی و عفونت ایجاد می‌شود.

آلوپسی سیکاتریسیل

درمان آلوپسی سیکاتریسیل با پروتز مو

برای افراد میتوانند با مراجعه به کلینیک تخصصی مرکز مو ایندرا ، درمان پروتز مو را انجام دهند .

پروتز مو

درمانی است که برای بیماری آلوپسی سیکاترسیل  و آلوپسی یونیورسال مورد استفاده قرار میگیرد ، پروتز مو زمانی مورد استفاده قرار میگیرد که بانک موی کافی در افراد وجود نداشته باشد.

در آلوپسی سیکاتریسیل

نیز به علت اینکه ریزش و وسیع بوده و بانک مو ضعیف است کاشت مو را نمیتوان انجام داد  و پروتز مو بهترین جایگزین درمانی است .

پروتز مو برای آلوپسی ، موهای طبیعی و از سر چیده شده بر روی پروتز که مشابه با پوست سر است و از جنس طبیعی است کاشته میشد و سپس بر کف سر از طریق چسب گیاهی و مخصوص نصب میشود.

مزایای استفاده از پروتز مو

افرادی که به آلوپسی از نوع سیکاتریسیل مبتلا هستند، در صورتی که از روش پروتز مو برای درمان این مشکل و ترمیم موهای خود استفاده کنند، از مزایایی به شرح زیر بهره مند می گردند:

استفاده از این روش

باعث می شود که افراد زیبایی از دست رفته خود را مجددا به دست آورند و با ترمیم شدن موهای از دست رفته، بتوانند مجددا با اعتماد به نفس در جامعه حاضر شوند که این مساله مهم ترین مزیت پروتز مو برای آلوپسی سیکاتریسیل است.

علاوه بر آن

با استفاده از این روش افراد می توانند که موهایی بر اساس میل و سلیقه خود داشته باشند و جنس مو، رنگ مو و میزان بلندی و کوتاهی مو را خودشان تعیین کنند. همچنین لازم به ذکر است که با استفاده از این روش، اشخاص مختلف میتوانند جنس و رنگ مو را بر اساس موهای طبیعی خود انتخاب کنند.

از مزایای دیگر

این روش باید گفت که پروتز مو یک روش دائمی برای ترمیم مو نیست، اما با این وجود میزان دوام و ماندگاری آن زیاد است و تا سال ها می توان از مزایای آن بهره مند شد و زمانی که دوره استفاده از پروتز مو پایان یافت، می توان مجددا پروتز مو را ترمیم کرد و آن را برای سال های بیشتر مورد استفاده قرار داد.

پروتز مو

به گونه ای است که عوارضی برای بدن و یا موها و سر ایجاد نمی کند و بدون هیچ عارضه ای می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. در این روش اکسیژن مورد نیاز برای پوست سر به راحتی تامین می شود و از این لحاظ نیز هیچ مشکلی ایجاد نمی شود.

پروتز مو با هیچ درد و یا خونریزی همراه نیست و به عنوان یک روش تهاجمی به حساب نمی آید.

از دیگر مزایای این روش

هم باید اشاره کنیم که در صورت استفاده از پروتز مو هیچ محدودیتی برای انجام امور روزمره ایجاد نمی شود و اشخاصی که از پروتز مو استفاده کرده اند، می توانند به راحتی تمامی امور روزمره خود را انجام دهند.

کاندیدای مناسب برای استفاده از روش پروتز مو

علاوه بر افرادی که به آلوپسی سیکاتریسیل مبتلا هستند، افراد دیگری از قبیل زیر نیز می توانند از روش پروتز مو برای ترمیم موهای خود استفاده کنند:

افرادی که به انواع مختلف آلوپسی که در بخش های فوقانی شرح داده شد، مبتلا هستند.

افرادی که

به دلایل مختلف مانند: هزینه بالا، تمایل به استفاده از روش کاشت مو ندارند و یا از بانک موی مناسبی برای کاشت مو برخوردار نیستند و فاقد بانک مو می باشند.

افرادی که ترجیح می دهند تا از روش های غیر تهاجمی برای ترمیم موهای خود استفاده کنند.

افرادی که

مایلیند تا نتیجه حاصل از ترمیم مو را به شکل آنی دریافت کنند و نمی خواهند که مدت زمان زیادی برای دریافت نتیجه حاصل منتظر بمانند.

مراقبت های بعد از پروتز مو آلوپسی سیکاتریسیل

در صورتی که به این بیماری مبتلا هستید و ترمیم مو به روش پروتز مو انجام داده اید، باید مراقبت های زیر را انجام دهید تا عمر و دوام پروتز موی شما افزایش پیدا کند.

1شست و شوی صحیح پروتز مو
2شانه کردن پروتز مو به شکل صحیح
3ستفاده از سشوار و اتو مو با دقت زیاد برای جلوگیری از آسیب دیدن پروتز مو

در صورتی که این مراقبت ها را به شکل صحیحی انجام دهید، می توانید عمر پروتز مو را افزایش دهید و برای مدت طولانی تری بدون نیاز به ترمیم پروتز، از آن استفاده کنید و از دفرمه شدن جلوگیری نمایید.

سخن پایانی

ترمیم مو آلوپسی بدون آلرژی و حساسیت است و برای این نوع الوپسی که کف سر را درگیر میکند مناسب است برای اطلاع دقیق تر  در مورد آلوپسی چیست و مشاوره بهتر برای مناسب بودن این روش برای درمان الوپسی سیکاترسیل توصیه میشود تا افراد به مشاوره مرکز موی ایندرا بپردازند تا بهترین راهنمایی را در جهت درمان درست کسب کنند.

تماس با ما

فرم مشاوره

نام و نام خانوادگی*
ارسال دیدگاه
Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
آنچه در این مقاله می خوانید!